Tele a kamaszgardrób megunt pólókkal? Nehogy kidobjátok!

Mindenkinek sok póló lapul a szekrényében, és ezek közül sokat régóta nem is használunk. Ha már nem férsz el, és esedékes egy tavaszi nagytakarítás, ne dobd ki a felesleges ruháidat. Add egy szeretetszolgálatnak, vagy tippjeink segítségével alakítsd át őket praktikus tárgyakká: adunk 6 menő tippet! A Kamaszpanasz.hu cikke.

1. Párnácska vagy füzetborító

A pólót vágd fel négyzetekre, majd 2 darabot varrj össze a négy szélénél. Az utolsó oldalt hagyd meg, így tudsz beletölteni illatos potpourrit, vagy vattát (csepegtess rá illóolajat). Ezek remek lakásdíszek vagy ajándékok lehetnek. Készíthetsz úgynevezett hankybook-ot, ami nem áll másból, mint szövetlapokból (vágd szét a pólót, ahogy szeretnéd). A kis könyvecske lapjait fűzd össze, a borítóját pedig elkészítheted egy másik pólóból.

2. Díszszalvéta

Szalvéta nagyságú darabokat vágj ki, majd kettőt vagy hármat varrj össze. Egy vastagabb fonalból csinálhatsz neki szép szegélyt, de akár a hobbiboltban kapható textilfilccel (arany, ezüst ) is rajzolhatsz rá.

3. Bevásárlótáska

Nemcsak környezetbarát, hanem egyedi is! Készíts bevásárlótáskát, remek ajándék lehet anyukádnak vagy nagyidnak. Ne ijedj meg, nagyon egyszerű.

• Vágd le az ujjakat.
  • Vágd ki, kerekítsd le a nyaknál lévő részt.
  • Majd varrd be az alját, illetve a tetejét.

4. Pénztárca, vagy kis szütyő

Ez is rendkívül kreatív ajándék lehet bárki számára. Vágj ki a pólód elejéből és hátából is egy-egy kör alakú anyagdarabot, szépen varrd bele azt a részt, ahová majd az a cérna vagy anyagdarab megy, amivel össze tudod húzni a szütyőt. Használj különböző fonalakat, illetve kereshetsz színes szalagokat az összehúzóhoz.

A teljes cikk a Kamaszpanasz.hu oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.