4 + 1 relaxációs módszer – fáradt anyáknak

Ugyan már, az anya sosem fáradt! Mi mindig pörgünk, jelen vagyunk, 100 %-os teljesítményt nyújtunk. Vagy mégsem? Tudnak az anyák pihenni? 4 egyszerű ötlet, hogy feltöltődj! Pihent, nyugodt anya egyenlő: kiegyensúlyozott gyerek. A napocska.hu írása.

Meditálj!

Kiégés és kimerülés ellen napi öt perc meditáció csodákra képes. Amíg a gyerekek szunnyadnak egy kicsit, vagy épp szakkörön/edzésen vannak, próbáld megnyugtatni a légzésedet, és csukott szemmel a levegő ki-beáramlására koncentrálni. Ha elkalandozik a figyelmed, semmi gond, vezesd vissza újra az éltető levegőáramlásra. A meditáció jótékony hatásait napokig sorolhatnánk, a legfontosabb azonban, hogy testi-lelki egyensúlyhoz, nyugalomhoz, stresszmentes hétköznapokhoz juthatsz általa, s ezt a gyermekeid és a környezetedben élők is megérzik majd.

Sétálj egyet!relax3

Ha megteheted, akkor menj el egyedül sétálni! 10-20 perces séta alatt máris kiszellőzik az agyad! Érdemes egyedül menni. Most a gyerekek maradjanak otthon! Figyeld a tájat, amerre jársz.  Figyelj belülre, lélegezz nagyokat! Útközben ne állj meg beszélgetni ismerősökkel, csak köszöntsd őket! Ez most a te időd! Magadra figyelj!

Végy egy forró fürdőt!

Ki mondta, hogy csak a wellness szállodákban lehet relaxálni? Otthon a saját fürdőszobádat is átalakíthatod wellness központtá! Ha segít, akkor készülj fel rá, takarítsd ki a fürdőszobát, tegyél rendet. Gyújts gyertyát, vagy illatosítót! Majd vegyél fürdősót, olyan illatosításban, amelyik neked tetszik! Majd lépj be a saját wellnessedbe! Ez az idő csak a tiéd! Most ne engedd be a gyerekeket! Ilyenkor tudatosan készülj erre, valakit kérj meg a családból, hogy 10-15 percre vigyázzon a gyerekre! A vízben relaxálhatsz, olvashatsz is! A telefont hagyd kint! Egy-egy ilyen fürdés után – akár a gyerekek is megfürödhetnek a nagy vízben – persze csak utánad! Hidd el, nekik is élmény lesz, készülni fognak rá, örülnek, hogy ha anya ilyen nagy vízben fürdik, mert nekik is buli lesz utána az esti mosakodás!

relax 2Teázz!

A teázás segít ellazulni! Ha teát készítesz, érdemes elgondolkodnod, hogy milyen teára van szükséged. Ha valamilyen problémád van, akkor arra célirányosan keress ki, válassz teát. A legjobb, ha nyugtató teákat iszol. Erre kiváló a citromfű tea. A citromfű enyhe citromos íze lenyugtatja a lelkedet, kisimítja az idegrendszeredet. Mindig úgy ülj le teázni, hogy nyugodtan iszod meg! Nem hagyod kihűlni, hanem odafigyelve, minden egyes kortyot ízlelgetve idd meg! Ha van kedve a családnak bekapcsolódni a teázásba, akkor igyátok meg együtt. De ez az idő csak is a teázásról szóljon!

+ 1

Ha végképp nincs időd ilyen trükkökre, akkor segítenek az illóolajok! Vedd elő, vagy ha nincs, mindenképp szerezz be egy illóolaj párologtatót! Most már csak a megfelelő illóolajakat kell kiválasztanod, amelyek nyugtatnak, lazítanak. Erre kiváló: levendula, citrom, narancs illatok.

Ha a lakást ilyen finom, nyugtató illatok telítik be, akkor még a konfliktusok is hamarább kisimulnak, a gyerekek is megnyugszanak.

Érdemes kipróbálni! Csak nyugodtan, pihenten! Higgyétek el, egy nyugodtabb, pihentebb anyuka mellett a gyerekek is sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek.

Forrás: napocska.hu