Tíz fürdő Magyarország leghosszabb csúszdáival

Mi is jelenthetne nagyobb „kaland faktort”, mint egy extra magas vagy hosszú, esetleg különösen gyors vízi csúszda? A termalfurdo.hu összegyűjtött néhány hazai rekorder „csúszda-célpontot”, melyeket idén nyáron mindenképpen érdemes felkeresni!

Kicsit nehezen, de azért lassan idén is megérkezik a nyár, a strandszezon és itt a vakáció. Ha gyerekkel indulunk fürdőzni, a játék és a szórakozás legalább olyan fontos, mint a pihenés.
Az elmúlt évek során a közönség egyik nagy kedvencévé vált a Demjéni Termál Völgy, ahol a gyógyfürdő és barlangfürdő mellett aquapark is található. A Cascade Barlang –és Élményfürdőhöz tartozik egy hegybe süllyesztett, 24 méter átmérőjű és 25 méter mélységű csúszdatorony, amihez 550 méternyi csúszófelület tartozik, valamint egy 133 méteres sodrópatakot is kipróbálhatnak az izgalmakra vágyó strandolók. Az Aquapark kamikaze csúszdái, valamint osztott-pályás csúszdája is remek szórakozást ígér.
Az AquaCity Zalaegerszeg tíz óriáscsúszdával várja vendégeit. Két óriás kalandcsúszdája egyenként több mint 100 méter hosszan kacskaringózik. A látogatók egyik kedvence az őrült folyó, amely az aquapark leghosszabb csúszdája, körülbelül 120 méter hosszú. A legbátrabbakat várja a megközelítőleg 100 méter hosszú „Fekete lyuk”, a villámsebességet kínáló „Hidrocső”, az ég felé törő ’Kamikaze” és az egymásba gabalyodó kígyókhoz hasonló Twister csúszdarendszer.
A teljes cikk a termalfurdo.hu oldalán olvasható, a folytatáshoz kattints ide.
A kép forrása itt.