Filmajánló: A vörös teknős

Hajótörött-történet – picit másképp. A Studio Ghibli legújabb animációs filmje kozmikus mese az emberség esszenciájáról, ember és természet házasságáról, a család csodájáról, az önátadás és a kiszolgáltatottság közti örök ping-pongról, a túlélésben megbúvó életről. Magyarországi bemutató: 2017. január 12.

teknos2„Hajótörött férfit mos partra a tenger. A szerencsés, ám magára hagyott túlélő felfedezi a trópusi sziget élővilágát, miközben különös kapcsolatba lép az egyik óriás teknőssel. Az élet örök körforgásáról szóló mese egyszerre ötvözi az európai és japán gondolkodásmódot, miközben szívszorító módon mutatja be természet és ember egymásra utalt kapcsolatát” – írja a port.hu A vörös teknősről, mely 2017 januárjában kerül a hazai mozivásznakra. A rajzfilmet az Oscar-díjas Michael Dudok de Wit rendezte, és Magyarországnak, közelebbről a Kecskemétfilm Kft-nek is jelentős szerepe volt benne. A vörös teknős 80 percéből 52 percnyi munka Kecskeméten készült, de a teljes film rajzi anyagának kifestése is a helyi stúdió munkája.

A létezés rendíthetetlen rendjének gyönyörű és tragikus arcait is megsemmisítő egyszerűséggel ábrázoló, mégis lenyűgöző látványvilágú rajzfilm kötelezően ajánlott minden szülőnek, redturtle_cannespremierede élvezetes lehet a kisebbek számára is, hiszen a (szinte) némafilm premier előtti vetítésen az Urániában két osztálynyi kisiskolás is részt vett, méghozzá – szokatlan módon – a játékidő nagy részében csendesen csodálkozva.

Előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=vK5xPai9PtY

A cikk a port.hu filmismertetőjének felhasználásával készült.