Apaként válás után

A manapság sajnos nagyon gyakori válás a szétszakadó család minden tagja számára nagy traumát jelent. Arról, hogy az apák hogyan élik meg mindezt, és hogyan birkóznak meg a hirtelen beköszönő távolsággal, a kudarccal, az egyedülléttel és a válással járó változásokkal, általában kevesebb szó esik. Az Apa Akadémia következő rendezvénye közelebbi pillantást vet a férfisebekre, és körbejárja az elválás legfájdalmasabb kérdéseit.

Senki sem házasodik válási szándékkal, mégis riasztóak a számok: 1000 házasságra ma már több mint 500 válás jut Magyarországon.

“Akár egy új nő oldalán, akár egyedül, férfi módra tartják magukat, nem mutatják ki kétségbeesésüket, elesettségüket, legfeljebb a haragjuknak adnak hangot. A nők ezzel szemben orrukon-szájukon ontják ki a szenvedésüket, nekik ez a feldolgozás egyik módja.” – nyilatkozta Singer Magdolna a Pszichoforyou.hu szakértője. E sorokból is kitűnik, hogy bár számukra nehezebb és kevésbé természetes, óriási szükség van arra, hogy a férfiak is szembenézzenek a veszteséggel, ami ilyenkor éri őket, és a túlélés-üzemmód állandósítása helyett valóban megküzdjenek a fájdalommal, és feldolgozzák a történteket.

Ahogy a férfinak, úgy a benne élő apának is  fel kell dolgozni a csalódást (akkor is, ha ő kezdeményezte a válást). A szerepváltozással, a magánnyal, az esetleg fellépő szülői elidegenedési szindrómával, a váltott elhelyezéssel és a “hétvégi apukasággal” járó elégtelenség-érzettel is meg kell birkóznia.

Az Apa Akadémia október 26-i előadását ennek a témának szenteli:

•        Miért válnak el a párok leggyakrabban?
  •        Hogyan előzhető meg a válás?
  •        Van-e jó és hasznos válás?
  •        Szó lesz a  szülői elidegenedési szindrómáról, a váltott elhelyezésről és az apátlanság megelőzéséről is.

Videó ajánló: https://youtu.be/Am7wOyt1OJA

Időpont: 2017. október 26. (csütörtök) 18.00-19.30-ig

Helyszín: Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér,1067 Budapest, Eötvös utca 10.
Az előadás 2017.november 16 -án az Apaként válás után című interaktív, kis létszámú workshoppal folytatódik.

Az előadás Facebook eseménye itt található:https://www.facebook.com/events/940950959379076/