Az internet és a videójátékok pszichológiája – képzés tanároknak

videójátékAz internet és a videojátékok egyre inkább behálózzák a gyerekek életét. A generációs különbségek miatt pedagógusként ennek hatásáról mégis keveset tudunk, pedig a gyermekek megértéséhez és tanárként, osztályfőnökként való sikeres hely tálláshoz ez ma már elengedhetetlen. Ez a tanfolyam segít, hogy megismerjük ezeket a hatásokat, különbséget tudjunk tenni veszélyek és lehetőségek között.

Melyek az intő jelek, és hogyan hasznosíthatók az online térben szerzett tapasztalatok a nevelésben? Az akkreditált tanfolyam hiánypótló képzés a mai oktatási rendszerben.

A kurzus célja a résztvevőknek kutatási eredményekre és gyakorlati szakmai tapasztalatokra alapozva áttekintő ismereteket adni az internet és videojátékok pszichológiai hátteréről és általánosságban a virtuális terek nyújtotta veszélyekről és lehetőségekről, kitérve olyan ma gyakori jelenségekre, mint a Facebook, World of Warcraft, vagy PokemonGO olyan tipikusan online viselkedésekre mint a trollkodás vagy a sexting, és az olyan problémákra mint függőség, és lehetőségekre mint gamifikáció.

A kurzus erősen alapoz a résztvevők saját szakmai és felhasználói tapasztalataira, a jelenségek mögé világítva célja, hogy szakmai gondolkodásukat, hatáskörüket e területre is kiterjesszék, munkájukban ezt is jobban figyelembe vegyék. Konkrét támpontokat ad a rizikófaktorok felismeréséhez és annak felismeréséhez hogy egy problémás gyerek esetében mikor van szükség külső segítségre.

Kiknek ajánljuk a képzést ?

Forrás: flickr.com

• Olyan pedagógusoknak, akik szeretnék jobban megértei a mai fiatalokat
  • szeretnék könnyebbé és hatékonyabbá tenni tanári-osztályfőnöki munkájukat
  • szeretnék növelni kompetenciájukat a z generáció oktatásában és nevelésében