Jobb vagy bal? Tanítsd játékkal!

A jobb-bal kérdés nagyon aktuális – hiszen rengeteg gyerkőcnek okoz problémát a téri tájékozódás valamilyen szintű zavara. Sajnos néha sokáig rejtve marad ez a probléma, hiszen nem olyan látványos, mint a beszédhibák, vagy mint a finommotorika elmaradása az átlagos szinttől. A Gyereketető cikke.

Hiszen egy gyermeknek sem kell még önállóan közlekednie ovis korában. Az pedig, hogy nem tud cipőt kötni, vagy önállóan öltözni, inkább egyfajta lustaságnak van bélyegezve, nem részképeségzavarnak.

Az pedig, hogy a “Hol a kisautó?” kérdésre csak  biccent egyet a fejével, hogy “ott”, és elmarad a pontos körülírás: “asztal alatt”…hát Istenem, gyerek még! Hova ez a rohanás?

Aztán egyszer csak itt a szeptember, és bizony, nem is mondta senki, hogy ezzel is gond lehet.

De hát mikor olyan szépen tudta, melyik a bal keze! – igen, amikor megjelöltük piros szalaggal, akkor megtanulta, hogy a piros szalagos a bal keze.

Ezt a tudást azonban alkalmazni is kell tudni, illetve ki kell alakulnia egy automatikusan előhívható tudásnak ezzel kapcsolatban.

Most egy ilyen játékot tudsz letölteni! Ha nincs nyomtatód, akár el is készítheted, nem olyan vészesen nagy munka – de nyilván legegyszerűbb, ha letöltöd és nyomtatod.

A játékot minimum 3 fő játszhatja.

Amikor kettesben vagyunk egy gyerkőccel, akkor ki szoktunk nevezni egy harmadik játékost is, és én kezelem a sütijeit.

A játék menete:

Minden játékos kap 3 db sütit! Mindegy, milyen színűt, egyformákat, vagy három különbözőt, ahogy tetszik!

A játékosok sorban egymás után dobnak a kockákkal.

Mindig annyi kockával dobnak a játékosok, ahány sütijük van. A kocka mutatja, mennyi sütit, hová kell tenni! Ha a játékos 2 JOBB és 1 BAL feliratú kockát dobott, akkor két sütit kell a JOBB oldali, egy sütit a BAL oldali szomszédjának kell adnia.

A játékban az nyer, akinél az utolsó süti marad! Ilyenkor a többi már a középre tett üvegben van!

(Forrás: Gyereketető)