Jól válni gyerekkel

szőke hajú nő

Jól válni gyerekkel

A HVG Extra Pszichológia Szalon következő vendége, Deliága Éva okleveles pszichológus, integratív gyerekterapeuta többek között arról fog beszélni, hogyan lehet helyreállítani az érzelmi biztonságot a gyerek számára, illetve hogy miként segíthet a szülő és a pszichológus ilyen helyzetben.

•  Hogyan tud segíteni egy pszichológus a válófélben lévő szülőknek és a krízist megélő gyereknek?
  • Miként éli meg egy gyermek a szülei házasságának végét, és hogyan lehet helyreállítani az érzelmi biztonságot?
  • Mit tehet azért a szülő, hogy a gyereke el tudja fogadni, fel tudja dolgozni a szülei válását?

„Szonja érzelmileg labilis, sűrűn sírdogál, de nem lehet kiszedni belőle, hogy miért. A jegyein is rontott. Nehéz eldönteni, hogy ez belefér-e a kamaszkorba, vagy nagyobb a baj. Régebben mindent meg tudtunk beszélni, de most nem találom hozzá a kulcsot. Félek, hogy nagy törést fog neki jelenteni, ha elválunk.” Sok kamaszt nevelő szülőnek lehet ismerős ez az állapot, még akkor is, ha stabil házasságban él”.

A terapeuta esetei sorozat új, Ketten háromfelé című kötetének szerzője, Deliága Éva arról beszél, hogy miként lehet úgy válni, hogy a gyerek a legkevésbé sérüljön, és hogyan lehet felépíteni a válás utáni „új” életet.

Válás előtt, közben és után

Bár minden család, eset és terápia egyedi, mégis számos általános szempont, kérdés és megoldás közös lehet – a szakemberrel ezekről szeretnének beszélgetni a HVG Extra Pszichológia Szalonon. A program – és a könyv – sok tanulsággal szolgál mindazoknak, akiknek a családjában előfordulnak konfliktusok, akikben felmerült a válás gondolata, illetve akik válófélben vannak vagy elváltak.

Deliága Éva okleveles pszichológus, integratív gyermekterapeuta, fókusztréner, pszichodráma-asszisztens. Gyermekpszichológusként praktizál, tanácsadást tart szülőknek, emellett weboldalán, blogján, valamint előadásokon, cikkekben gyermekpszichológiai kérdéseket elemez.

Időpont: 2018. augusztus 22., 18-20 óra.

Helyszín: Müpa Üvegterem, 1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.

Jegyár: 1900 Ft, amelyből 1000 Ft a helyszínen HVG Könyvekre levásárolható (Könyvenként egy kedvezmény érvényesíthető.)