A megfelelési kényszer… meg kell tanulni nemeket mondani

Már órák óta kattogott az agya. Idegesen söpört félre egy kósza tincset a homlokából. Tisztában volt vele, hogy hamarosan döntenie kell, s azzal valamelyiküket biztosan megbántja. Tipikus csiki-csuki helyzet. Ha igent mond a párjának a kettesben töltött hétvégére, az anyja vérig fog sértődni, amiért nem vesz részt a családi ebéden. Bármit csinál, úgyis vesztesen jön ki ebből a helyzetből… A Budapest.imami.hu cikke.

Már egészen kicsi gyermekként megtanulunk alkalmazkodni a világ közepét jelentő szüleinkhez, hiszen tőlük függ a létezésünk. Sokszor természetes adottságainkat, késztetéseinket kell elrejtenünk, hogy az elvárásaiknak meg tudjunk felelni.

Az óvodai -, kisiskolai környezet sincs felkészülve az impulzívabb gyerekekre, így szép lassan a sok-sok ’kell, muszáj, nem szabad’ halmazából kialakult kontrollrendszer rombolja a gyermek személyiségét.

Képzelj el egy fát, aminek folyamatosan lemetszegetik az új hajtásait. Egy idő után egyre kevesebb hajtást hoz, esetleg hullani kezd a levele, eldeformálódik…  /Természetesen ez nem vonatkozik az egészséges, biztonságos keretre, amire szükség van!/

Engem csak akkor fogadtak el, ha ………/jó tanuló, csendes, szófogadó, erős, észrevehetetlen…/voltam. A felsorolás tetszőlegesen folytatható.

A teljes cikk a Budapest.imami.hu oldalon olvasható, a folytatásért kattints IDE.