Miért jó (és miért kell) mozogni?

Elmondtuk már mi is ezerszer, cikkek, interjúk, tanulmányok százai szólnak arról, miért elengedhetetlen a szervezetnek a testmozgás – mindegyik életkorban. Az alábbiak közül tudtad mindegyiket?

1. A mozgás örömforrás. Bizonyított tény, hogy aki rendszeresen mozog, boldogabbnak, kiegyensúlyozottabbnak érzi magát!

2.  A szabadban, természetben folytatott sporttevékenység igen hatásos a stressz leküzdésében, a depresszió ellen, sőt a haragtól és dühtől is segít megszabadulni. Amikor csak teheted, válaszd a kültéri edzést!

3. A mozgás akkor is pozitív hatással van a szervezetünkre, ha nem fogyunk tőle. Szóval, ne “csak” a túlsúly elleni küzdelem idején mozogjunk, hanem mindig!

4. Az intenzív sport orvosság. Kutatások szerint segít megelőzni a daganatos betegségeket, plusz többek között erősíti a szív és keringési rendszert, a tüdőt, a légzés hatékonyságát, növeli az izomtömeget és az izomerőt. •

5. Javítja a testtartásod!

6. Kitartást ad. Végigcsináltál egy edzést? Egy komplett edzésprogramot? Netán egy futóversenyt? A mozgás kapcsán szerzett kitartást az élet más területein is kamatoztathatod.

7. Növeli az önbizalmad! Látod magadon a fejlődést? Már sokkal többet, gyorsabban futsz (úszol, bicajozol) mint pár héttel ezelőtt? Mások is észrevették, hogy csinosabb, fittebb, izmosabb vagy?

8. Javul a szexuális életed! – A rendszeres, közepes intenzitású aerob edzés bizonyítottan jó hatással van mindkét nemben a libidóra és a szexuális teljesítményre.

9. A mozgás az értelmi fejlődés alapja. Éppen ezért kisgyermek korban a mozgáskoordináció fejlesztése kihat az agy teljes működésére, a későbbi tanulási folyamatokra is.

10. A szív teljesítőképessége a kor előrehaladtával csökken, azonban a rendszeres fizikai aktivitás ezt nagy mértékben lelassítja. Kutatások szerint az addig fizikailag inaktív, mozgásszegény életmódot folytató idősek állóképessége már hat hónapos edzésprogram után is jelentősen javult.

… aki nem hiszi, járjon utána :-)

Tipp: Van kedved megtapasztalni a fentieket? Netán új sportágakat kitalálni, játszani, versengeni, együtt sportolni a családoddal? Gyere el szeptember 3-án a Kopaszi gáton rendezendő Családi Mozgásfesztiválra

Forrás: sportazelet.com