A digitális élet leckéi

Facebook, Twitter, Insta, érzelmi intelligencia vs. lájkok, online agresszió, videójátékok, kommenthuszárok és trollok, olykor halált okozó szelfik: csupán néhány fejezet egy olyan kötelező iskolai tankönyvből, amely nem létezik, pedig égető szükség volna rá. A könyvre még várni kell, egy zseniális tanfolyam azonban rendelkezésünkre áll: Tóth Dániel virtuálpszichológus digitális képzése bárki számára elérhető, és mindenkinek erősen ajánlott.

Témájához és személyiségéhez hűen Tóth Dániel virtuálpszichológus, a Pszichológus Pasi Youtube-csatorna alkotója és a Felelős Szülők Iskolája szakértője 3 fejezetből és 23 leckéből álló online kurzust alkotott Virtuálpszichológia, amit mindenkinek tudnia kell! címmel. A videó formátumú tanórák olyan korszerű és legtöbbünket mélyen érintő kérdéseket járnak körül, mint a számítógépes játékokban rejlő lehetőségek és veszélyek, az önértékelés állapota a szelfik, lájkok világában, emberi kapcsolatok az arc nélküli felületek korában, a közösségi oldalak és a párhuzamos magányok paradoxona, a generációs szakadékok vagy az online szexualitás.

Az egyedülálló és hiánypótló képzésről Tóth Dániel így nyilatkozik: „A témával kapcsolatban a médiában keringő legtöbb információ pontatlan vagy egyoldalú. A forrás vagy démonizálja vagy csodaszernek állítja be az okoskütyüket, az internetet vagy a játékokat: mindkettő káros, ugyanis ehelyett kiegyensúlyozott látásmódra és felelős hozzáállásra van szükség. Sok évnyi kutatómunka és szakmai tapasztalat után azt láttam, hogy égető szükség van a szülők és tanárok széleskörű tájékoztatására.”

A kurzus által felvetett problémák kiindulópontja, hogy egyre több időt töltünk az okostelefon, az internet és a videojátékok világában, és sokakat feszítenek az alábbi kérdések:

– Milyen hatással van ez ránk?

– Mennyit játszhat egy gyerek vagy épp felnőtt? Mikortól kell aggódni?

– Segíti vagy gátolja az internet a személyiség fejlődését?

– Ez függőséget okoz? Ha igen, mik ennek a jelei?

– Hogyan hatnak a közösségi oldalak a kapcsolatainkra?

A képzés szülőknek, pedagógusoknak, fiatalokkal foglalkozó szakembereknek és elsősorban azoknak ajánlott, akik felismerik, hogy egyre kevésbé értik, miről beszél a gyerek, ha még beszél egyáltalán, vagy egyre inkább elfordul, és a virtualitás felé veszi az irányt. Akik szeretnék megelőzni, hogy a technológia nevelje a gyerekeket, és szeretnék a digitális világban látszólag otthonosan mozgó, azonban benne gyakran elvesző fiatalokat felelősen felkészíteni erre a közegre, tisztába kerülni a benne rejlő veszélyekkel és lehetőségekkel egyaránt.

A kurzus tananyaga több mint 10 évnyi kutatás, szakmai és személyes tapasztalatokon alapuló, válogatott információk és hasznos tippek gyűjteménye. A képzés elérhető EZEN AZ OLDALON.

Különleges tanévkezdő ajándékként most a Felelős Szülők Iskolájának aktív tagjai közül az első 50 jelentkező féláron veheti igénybe a videokurzust  az alábbi kuponkóddal: GYORS

A kép forrása itt.