A matek is lehet menő? Pekka Peura órájára sorban állnak a diákok

Legyen élmény a matematika tanulása, siker minden diáknak, hiszen ennek oktatása nagyon fontos a jövő munkái szempontjából – mondja Pekka Peura finn matematika és fizika tanár. Peurát a finnek beválasztottak a száz legértékesebb iskolai véleményvezér közé, és így lehetőséget kapott arra, hogy elképzeléseit egy másoknak is példaként szolgáló programban megvalósítsa.

Miért olyan fontos a matematika oktatása? Mert karrierek sorát nyitja meg az előtt, aki ért hozzá. Csak Magyarországon több, mint 22 ezer programozó hiányzik a munkaerőpiacról. A hasznosítható matek tanulása pedig azt jelenti, hogy programozóként biztosítod állásod és álomfizetésed a következő évtizedekre, ugyanakkor egy szabadon beosztható, önálló, a világon bárhonnan végezhető munka esélyét is megkapod.

Pekka Peura gyakorló középiskolai tanárként első kézből beszél nekünk arról, milyenek a hétköznapok, vagy éppen hogyan zajlik a számonkérés, felkészítés a vizsgákra, versenyekre, felvételikre matematikából. A Finnagóra támogatásával a Future Work Festivalra érkező sztár tanár beszél majd az anyanyelv és a matematika tanításának összefüggéseiről, a csoportos munka kiemelkedő szerepéről. Arról, hogy milyen sikert hozhat, ha a diákok saját tervezésben jutnak el a maguk által megfogalmazott célokig?

Pekka Peura bemutató tanítását május 17-én a központi napon az Akvárium Klubban a Volt Lokálban nézheted meg 10.45-kor.

Jegyvásárlás és további információk: https://futureworkfestival.hu/reszt-veszek

A teljes cikk itt olvasható: https://futureworkfestival.hu/matek-lehet-meno-pekka-peura-orajara-sorban-allnak-diakok.html