Tudatos Szülő, Tiszta Gyermek

Hiánypótló és formabontó, hatrészes drogprevenciós rendezvénysorozat indul Újbudán Tudatos Szülő, Tiszta Gyermek címmel, mely a drog önsorsrontó hatásairól szól, a család, a szülők felvilágosult, tudatos viselkedéséről a gyermekük szerhasználatának megelőzése érdekében. Minden program családbarát és ingyenes.

Forrás: pexels.com

A szerhasználat következmény, alkalmazásának oka pedig sok esetben a család nem megfelelő működésében keresendő, ezért a programsorozat célja, hogy a gyermeket nevelő családok körében a szerhasználattal összefüggő specifikus ismereteket adjon át, ezzel is fejlesztve a szülői készségeket, erősítve a családi rendszert.

Az érdeklődők a rendezvénysorozat nyitó előadásán, február 22-én Dr. Zacher Gábor toxikológus előadását hallgathatják meg a 2017 évi droghelyzetről, a szülők felelősségéről, a példamutatásuk fontosságáról. A Szülők Háza által szervezett következő rendezvényen szó lesz arról, hogy a szülők gyermekük születésétől fogva hogyan csökkenthetik a negatív függés kockázatát, miként ismerhetik fel a rossz tendenciákat, a negatív függés jeleit. A szenvedélybetegség soha nem csak az egyént, a függőt érinti, hanem hatással van a családtagokkal való kapcsolatra, a munkavégzésre, a társadalmi életben való részvételre is. Átfogó szemlélet keretében ismerhetik meg ezt a folyamatot az érdeklődök a Katolikus Karitász Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat munkatársai által. A Családbarát Akadémia rendezvényén a szakemberek a várható kérdésekre készítik fel a szülőket, támogatva őket a probléma korai felismerésben. A Rendőrkapitányság munkatársai pedig betekintést nyújtanak a szülőknek a rendőrség által végzett munkába a szerhasználattal összefüggésben. Szakembereik a szülőkre partnerként tekintenek, így közösen szeretnének harcolni a droghasználat ellen.

A rendezvénysorozat végén, az Önkormányzat májusi Gyermek napján, az elmaradt szülői kérdésekre kaphatnak

Forrás: pexels.com

választ azok, akik szeretnének találkozni a rendezvénysorozat szakembereivel.

A rendezvénysorozaton való részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezni itt lehet: csaladbarat.ujbuda.hu/drogprevencio

Az esemény Facebook-oldala: www.facebook.com/drogprevencioujbudan

Az esemény családbarát, így a szervezők a rendezvény idejére játszósarokkal várják a kicsiket. Emellett a rendezvény fogyatékos-barát is. Így az akadálymentes helyszíneken az infókommunikációs akadálymentesítésben a Híd Jelnyelvi Tolmácsszolgálat jeltolmácsai biztosítják a hallássérült vendégek számára a hangzó szöveg megértését.

További információ: csaladbarat@ujbuda.hu

Bankkártyás fizetés

Szolgáltató: CIB Bank Zrt.
cib_logo_30px

Elfogadott kártyák:
kartyalogok_30px

Vásárlói tájékoztató | GY.I.K.