Így befolyásolhatod a gyermeked pszichés fejlődését magzati korban

Minden leendő anya legfőbb vágya, hogy egy egészséges utódot hozzon a világra. Igen, a legeslegfontosabb az egészség, de azért abban is reménykedünk, hogy okos, sikeres lesz: hogy minden képessége meglesz ahhoz, hogy remekül elboldoguljon ebben a világban. De ez tényleg csak a „szerencsén”, a genetikán múlna? A Babanet írása szerint korántsem.

Régóta tudjuk, hogy a pocaklakó testi fejlődésére nagy hatást gyakorol, hogy az anyja milyen tápanyagokat visz be, milyen életmódot folytat, milyen érzelmi behatások érik, abban a 9 hónapban, amíg a babát a szíve alatt hordja. Azonban a legújabb kutatások szerint nem csak a fizikai érése függ ettől, hanem az intelligenciája, pszichéje is, melynek csupán 50%-a genetikusan öröklött, a másik fele tudatosan is befolyásolható. Bizonyára minden anya kíváncsi, mégis hogyan, mivel?

Beszélj hozzá rendszeresen vagy olvass neki

A nyelvi alapokat magzati korban sajátítjuk el. Gyakorlatilag az első trimesztertől kezdve megjegyzi az agyunk a környezetünkben elhangzó szavakat, ezért olyan fontos, hogy minél választékosabban fejezze ki magát az anya.

Élj aktív életet

Ugye milyen jó érzés, amikor sportolás után endorfin önti el a tested?! Pontosan ugyanez történik ilyenkor a babával is; a kedvező hormonális változások a méhlepényre is hatással vannak és a „jól érzem magam a bőrömben” attitűd a bébit is átjárja, akár hosszú órákon át. Pluszban az endorfin-termelődés segíti a neuronok számának növelését az ún. hippokampuszban, ami a pici agyának az emlékezésért, az ismeretek rögzítéséért felelős területe.

A további tippek a Babanet oldalán.