Így beszélj a gyerekkel a választásokról

Javában zajlik az országgyűlési választások kampánya, nem is visszafogott módon. Könnyen előfordulhat, hogy a kisebb-nagyobb gyerekek megkérdezik, mi is történik, mi mit jelent. Érdemes beszélni velük erről, hiszen a családban, a szűkebb-tágabb környezetükben lévő feszültségeket ők is érzékelik.

Egy magyar startup vállalkozás, a BOOKR Kids arra vállalkozott, hogy egy mobilra és tabletre letölthető interaktív könyvet készít Dr. Gyurkó Szilvia (Hintalovon Alapítvány) közreműködésével.

Az alkalmazás 9 pontban mutatja be azokat a legalapvetőbb kérdéseket, amelyeket egy gyermek a szüleinek feltehet. A mini- könyv végén interaktív kvíz játék található. A kérdések és válaszok szövege segíthet nekik megérteni, mi is történik pontosan.