Iskolakezdés után – mit várj el és mit ne

Az iskolakezdés – akár elsős a gyerek, akár már nagyobb – fontos átmenet a kényelmes nyári lazulásból a feszes iskolai tempóra. Mit várhatsz a gyerektől és magadtól, és mit nem érdemes?

Sulikezdés után egyfajta izgalom van a levegőben, és ez egyben az átmenet ideje is: a nyári pihenésből át kell állni a szoros iskolai időbeosztásra, vissza kell térni az iskolapadba, vagy meg kell kezdeni az első iskolás napokat. Erre az időszakra adott tanácsokat a Szülő 2.0 oldal szerzője.

Ne várd, hogy túl sokat fog mesélni!

Amikor a gyereked új iskolába megy, vagy akár új osztályterme lesz, vagy megismerkedik az új tanáraival, új osztálytársaival, rengeteg dolog történik vele egy időben. Ne aggódj, ha nem mond el mindent. Rengeteg dologgal kell foglalkoznia. Biztos lehetsz benne, hogy amikor készen áll rá, el fogja neked mesélni, ami foglalkoztatja.

Egy tanács: türelmesen hallgass!

Hangulatingadozásai lesznek

A napi rutin megváltoztatása nagyon nehéz feladat. Adjál egy kis időt a gyereknek, hogy megszokja újból a napi időbeosztását és legyél készen az érzelmek széles skálájának kezelésére. Az átmeneti idő alatti hangulatingadozás teljesen helyénvaló, a könnyes elválástól, a rendkívül vidám találkozásig bármi történhet. Érdemes felkészülni rá.

Egy tanács: Legyél pozitív!

Következetes napirend kialakítása

Az egyik nap nem pont olyan, mint a másik, de ahogy a gyereked kezd beleszokni az új napirendben, egyre stabilabbnak fogod érezni. Egyre nagyobb biztonságban fogja érezni magát, egyre magabiztosabb lesz és általában véve vidámabb lesz, pontosan tudni fogja, hogy mit várnak el tőle és tudni fogja, hogy mi következik.

Egy tanács: Segíts neki azzal, hogy rendezett otthoni környezet várja.

Beszéljétek át az első 6 hetet!

Bármennyire is nem szeretjük hallani, hogy várjunk türelemmel, de nagyon sokszor ez a legjobb megoldás a problémára. Adjunk 6 hetet, aztán nézzünk vissza és értékeljünk. Javultak a dolgok?

Egy tanács: 6 hetente értékeljétek a mindennapjaitokat!

(Forrás: szulo2pont0.hu)