Nyáron mindent szabad! – avagy 13+1 próba gyermeklelkű felnőtteknek és gyerekeknek együtt

Na azért nem, de az biztos, hogy a gyerekeknek és a szülőknek is lazább a póráz és ez így is van rendjén. Persze nem kell elszállni, de egy biztos érdemes belekóstolni olyan dolgokba, amibe még eddig nem mertünk, tudtunk. A lényeg az együtt át-és megélt cinkosság, néha az észérvek határmezsgyéjét súrolva, összekacsintva,sikítva, kacagva vagy akár néha összeborzongva. Lássuk mi a 13+1 tuti tipp szülőknek és gyerekeknek egyaránt – természetesen a saját korukhoz mérten:

1. Éjszakai fürdőzés! Lehet ez a naplementében, vagy a csillagos ég alatt , mindenképp más arcát mutatja a part, jobban simogat a víz, izgatottabbak vagyunk és a végén jobban összebújunk a törülköző alatt!
  2. Fuss, cigánykerekezz mezítláb a fűben! – Most ne törődj semmivel, csak érezd meg, tapintsd meg a füvet, a földet. Érezd, ahogy biztonságot adóan megtart, légy hálás érte!
  3. Aludj a szabadban, sátorban, trambulinban, függőágyban! A lényeg a változáson van, más hangok, más érzések. Kerülj közelebb a természethez és önmagadhoz is!
  4. Éjszakai vagy esti elemlámpás séta/túra – nemcsak bátraknak! Menjetek többen együtt, nem a félelemkeltés a cél, hanem a kihívás, az éjszaka hangjai! A komfortzóna átlépés!
  5. Kelj fel hajnalban, ami egyébként sem olyan nehéz a nyári melegben és nézd meg a napfelkeltét! A legjobb ezt vízparton vagy hegytetőn tenni, de a kertből is szép, ezután „jó fejségből” elsétálhatsz vagy eltekerhetsz a helyi pékségbe és friss süteménnyel örvendeztetheted meg a család többi tagját reggelire!
  6. Barátkozz meg egy olyan állattal, amivel eddig nem volt dolgod, vagy idegenkedtél tőle! Erre a legjobb a vidéki rokonok meglátogatása és körbenézni a kertben, udvarban, biztos, hogy tudnak olyat mutatni Neked, ami kihívást jelent számodra! Persze állatkertbe és a zoocaféba is mehetsz!
  7. Mássz szalmabálára, vezess traktort vagy gokartot/ kismotort – lényeg az újdonság varázsa, a biztonságra azért figyelj!
  8. Tegyél valakivel valami olyan jót, ami Neked sem olyan könnyű. Lehet, hogy csak bocsánatot kell kérned valakitől valami régi „bűnért”, lehet, hogy csak egy finom kávéval kell keltened valakit, lehet, hogy csak meg kell hallgatnod, teljes figyelemmel és odafordulással. Érezz rá és tedd meg!
  9. Sétálj az esőben, merj megázni, táncolni, gumicsizmában, esőkabátban csigát szedni és ne féltsd ettől a gyermekedet sem, Ő tuti élvezni fogja!
  10. Főzzetek együtt, vásároljatok együtt a piacon, kóstoljatok, fűszerezzetek, a konyhában mindig jó! Ha nem sikerül, akkor is van min nevetni és aztán jöhet a pizza rendelés!
  11. 11. Merj otthon nyaralni – nem kell mindig a pörgés, néha jó észrevenni azt, amink van és azzal megelégedni, ezt a gyerekek tudják a legjobban! Adj időt magadnak és a családodnak is a pihenésre, az igazi vakációra! Merj semmit tenni is!
  12. Építsetek bunkert, homokvárát, játszatok együtt, akár meccset, a lényeg, hogy élvezd és merd átadni magadat a játék örömének és ezzel együtt a gyermekednek is!
  13. Olvassatok fel egymásnak furcsa testhelyzetekben, hanghordozással, népiesen, színészkedve, lehet ez akár saját családmese is!

+1

Próbálj ki egy olyan sportot amit eddig még nem ismertél, tanultál, gyakoroltál – legyen ez a hegymászás,  búvárkodás, a lovaglás, a sakkozás, a hajózás , tenisz, vizisí vagy épp a ejtőernyőzés! Legyen benne kihívás, de ne erőszakold meg magad, annyit tegyél bele, ami épp a határodra juttat el. Utána fogalmazd meg az érzéseidet!

Az emlékek megőrzésének legjobb módja pedig egy a szobában kifeszített madzagra a kinyomtatott, szép emlékeket felidéző képeket kicsipeszelni, hidd el az őszi napokon sok mosolyt és erőt adnak majd!

Illatos, mosolygós, napos élményekben gazdag nyarat kívánok!

Írta: Tibenszky Moni Lisa

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője