Tanfolyam: Mese- és művészetterápia a nevelésben

Februárban indul a Tanácsadók Iskolája Integrált kifejezés- és alkotásterápiás képzése, melyen a résztvevők felfedezhetik, hogyan hasznosíthatják a képzőművészetet, a meséket és az irodalmi alkotásokat az érzelmi nevelés és oktatás folyamán, és hogy bármely korosztályhoz szólva, hogyan segíthetnek a klasszikus mesék az életvezetésben és az önismeretben. Jelentkezési határidő: február 6.

meseterápiaAz integrált kifejezés terápiás képzés a pedagógusok és az oktatásban résztvevő szakemberek munkáját támogatja különleges szemlélettel, egyedi és örömteli módon.
A művészetterápia három területét, a képzőművészet alkotó erejét, a meséket, mint archetipikus szimbolikus fejlődéstörténeteket és a szépirodalmat hívja segítségül a személyiségfejlesztéshez. Mindezt nem mindennapi élményekkel és katartikus pillanatokkal fűszerezve teszi!
Így válhat az oktatás igazi alkotó, segítő hivatássá –  mindannyiunk örömére! A képzéshez nem szükséges sem rajzkészség sem irodalomtanári képesítés!

A program célja, hogy az oktatás színesebb és élményszerűbb legyen. Alkotó kreatív feladatokon keresztül valósítjuk meg a személyiség fejlesztését, a nevelési célokat. Eszközöket nyújtunk az érzelmi intelligencia, az empátia, a kifejezőkészség, a tolerancia, kreativitás, együttműködés fejlesztéséhez, valamint a viselkedés zavarok korrigálásához, az egészséges személyiséget jellemző tulajdonságok kialakításához. A képzés kiegészíti a jelenlegi közoktatás hiányosságait, hiszen nem csak a racionális gondolkodást, hanem az érzelmi intelligencia, intuíció fejlesztését is segíti.

Kiknek ajánljuk a képzést ?meseterápia 2

• Tanítóként szeretnéd megszerettetni az irodalmat és a művészeteket?
  • Tanárként színesíteni az óráidat? Kamaszokkal megtalálni a hangot és az életre felkészíteni őket? Szaktanárként, osztályfőnökként szeretnél maradandó élményt szerezni tanulóidnak?
  • Más pedagógiai szervezeteknél dolgozva keresed a megfelelő eszközt, módszert ahhoz, hogy megtaláld a hangot és fejleszd a gyerekeket vagy fiatalokat, legyenek azok kicsik vagy nagykamaszok?
  • Ha fontosnak tartod a gyermekek-és fiatalok érzelmi fejlődését, nyitott vagy új módszerekre és szeretnéd, ha a művészetek közelebb kerülnének a diákjaidhoz, akkor neked szól a képzésünk!
  • Valamennyi korosztály számára adaptálható integrált művészetterápiás módszert szeretnél elsajátítani.

További részletek és jelentkezés a Tanácsadók Iskolája honlapján.

Képek forrása: flickr.com

Bankkártyás fizetés

Szolgáltató: CIB Bank Zrt.
cib_logo_30px

Elfogadott kártyák:
kartyalogok_30px

Vásárlói tájékoztató | GY.I.K.