Mikor hagyhatom egyedül otthon a gyerekemet?

Nagyon fontos mérföldkő a szülők életében, amikor már otthon merik hagyni a gyereküket egyedül, anélkül, hogy rettegnének attól, hogy felgyújtja a házat, vagy összeragasztózná a macskát. De ez egy olyan téma, amit minden család máshogy és máskor kezd el. Ismerek olyan szülőket, akik simán otthon hagyják a gyereküket akár egy napra, míg én, ha fél órára hagyom egyedül az ugyanannyi éves gyerekemet, már idegeskedem.

Tehát mi a megfelelő kor és idő, amikor már otthon hagyhatjuk egyedül a gyerekünket?

Azért bonyolult az ügy, mert nincs korhatárhoz kötve, mint a vezetés, vagy a szeszes ital fogyasztás. Mindannyian tudjuk, hogy a gyerek érettségi szintje teljesen egyedi. Tudjuk, hogy léteznek olyan tizenévesek, akik el tudnak vezetni egy céget, de vannak olyan, a húszas éveik derekán lévő felnőttek, akik nem képesek elhagyni az otthon melegét. Mint sok minden másban, itt is csak a saját megérzéseidre számíthatsz.

„A szülők ismerik a legjobban a gyereküket, tehát náluk reálisabban senki nem tudja eldönteni, hogy vajon otthon hagyhatja-e már a gyereket egyedül, vagy sem. A gyermek életkora és érettsége között különbség van. Például a szülők biztosak abban, hogy ha otthon hagyják a megbízható 13 éves lányukat, akkor minden rendben lesz, de amikor a 16 éves fiúkat hagyják otthon, akkor félő, hogy kockázatos dolgokat fog kipróbálni, mondja Brittany Taylor melbourne-i pszichológus.”

A legnagyobb kockázati tényező nem az, hogy otthon hagyjuk egyedül a gyerekünket, hanem az, hogy mit fog tenni, ha valami váratlan dolog történik. Mielőtt először otthon hagytuk volna egyedül a gyerekeinket, kifüggesztettünk egy papírt az összes segélyhívó számmal, az ügyelet és a mi telefonszámunkkal. Aztán rájöttünk, hogy a legidősebb fiunk simán tudja használni az IPhone-t, de fogalma sincs, hogy hogyan működik a vezetékes telefon, mivel soha az életében nem használta még ezt az ósdi készüléket.

A teljes cikk a Szülő 2.0 oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.

Forrás: essentialkids.com.au