Iskolaválasztási káosz 5 pontban

artistic-2063_960_720Melyik iskolát válasszam a leendő 7 évesemnek? A tanító nénit nézzem, vagy a módszert? Közel legyen, vagy utazzunk 8 évig naponta fél órákat reggelente? Ki segít, melyik tanulmányt olvassam el, ki mondja meg a tutit? A zene legyen a fontos, vagy a nyelv, esetleg a sport? 5 pont, leendő elsős anyukáknak, hogy felesleges túlizgulni a kérdést, így is, úgy is megtanul írni, olvasni, számolni. A lényeg:  a magabiztosság, a nyugalom,  és a bizalom!

1. Engedd el a gyereket!

Könnyű azt mondani. Hogyan engedjem el, mikor még csak most született? Nemrég még pelenkáztam, velem aludt, gondosan megválogattam a barátait, sőt még az óvodát is nagyon nehezen találtam meg. Hogyan engedjem el egy ismeretlen közösségbe, ahol egyedül kell helytállnia, ahol egyedül kell megvívnia a mindennapi harcait, ahol magának kell megtalálnia a barátokat? Nem lehetne, hogy még egy évet óvodába járjon? Talán akkor felkészülnék időben!

1. Bízz a rendszerben!

Milyen rendszerben bízzak? Hogyan tanítanak, mi alapján? Miért kell egy elsős gyereknek majd annyi lecke, különóra? Vajon biztos megtanul majd  írni, olvasni, számolni? Tudom, nálam okosabbak, tapasztaltabbak bíztatnak, hogy csak jó lesz, s még egy elsősnek  sem okozott ez problémát . De mi van, ha már tud írni, sőt kiválóan olvas? Akkor majd unatkozni fog az órákon?

1. Majd a tanító néni segít!

Igen tudom, a bizalom a legfontosabb, s én bízok is, de valóban át fogja–e reggelente karolni, ha épp sírni van kedve? Bíztatja-e, ha elront valamit, vagy nem helyesen számolta ki? Fog-e neki segíteni, hogy jól megtanuljon olvasni, írni, számolni! Miért ne tanulhatna inkább itthon? Én sokkal jobban ismerem, s értem a gyerekem nyelvét!

A cikk folytatása itt olvasható.

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője