Konferencia innovatív oktatási technikákról és a problémamegoldás fejlesztéséről

Nemzetközi gyakorlatokat is felvonultató módszertani konferenciára hívja a középiskolai tanárokat a Mathias Corvinus Collegium Középiskolás Programja október 14-én. A Los Angeles-i és dublini egyetemről érkező oktatáskutató szakemberek előadását követően a résztvevők maguk is kipróbálhatják a gyakorlatban az esettanulmány-megoldást mint a problémamegoldást és a komplex, elemző gondolkodást fejlesztő technikát. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A Mathias Corvinus Collegium ingyenes módszertani konferenciája a középiskolai tanároknak, egyetemi oktatóknak és leendő pedagógusoknak kínál lehetőséget, hogy innovatív szemléletű gyakorlati technikákkal gazdagítsák mindennapi munkájukat.

„Az MCC Középiskolás Programja élen jár az e-learning alapú oktatási módszerek alkalmazásában, képzési alkalmainkon pedig előszeretettel használunk újszerű pedagógiai megközelítéseket, így az esettanulmány-megoldást is. Látva képzéseink hatékonyságát, úgy véltük, hogy minél több középiskolai tanárnak érdemes lenne megismerkednie ezekkel az innovatív problémamegoldást és kritikus, elemző gondolkodást fejlesztő technikákkal. Konferenciánkon arra törekszünk, hogy a műhelymunkákon maguk a résztvevők is megtapasztalhassák a szóban forgó módszerek előnyeit” – mondta Wittmann Zsolt, az MCC Középiskolás Programjának megbízott vezetője.

A rendezvényen olyan szakemberektől hallhatnak előadást az érdeklődők, mint Dr. Teresa Mary Hudock, a Dél-Kaliforniai Egyetem (University of Southern California) Nemzetközi Tanulmányok Tanulmányi Központjának (CALIS) alapító igazgatója, aki maga is középiskolai és egyetemi tanár, vagy Dr. Leeanne Hinch, a Dublini Egyetem (Dublin City University) Tehetséggondozó Ifjúsági Központjának tanítási módszertannal foglalkozó oktatáskutatója. Az interaktív műhelymunkák Magyarország első esettanulmány-megoldó közössége, a Case Solvers csapatának együttműködésével valósulnak meg, akik immár ötödik éve oktatják az esetmegoldás technikáját a legnevesebb üzleti iskolák hallgatóinak és középiskolás diákoknak.

Az angol nyelvű előadásokra igény szerint tolmács fülhallgatót is biztosítanak a szervezők. Továbbá a rendezvényen minden vendég egy rövid módszertani füzetet is kap, ami összefoglalja a konferencián elhangzott tartalmakat.

A konferencia minden érdeklődő számára ingyenes, de a részvétel regisztrációhoz kötött. Jelentkezni október 9-ig lehet az MCC honlapjának (www.mcc.hu) esemény menüpontján keresztül.

(A kép forrása itt.)