Popper Péter: “a gyerek számára a lényeg a törődés”

Sok szülő aggódik, jól csinálja-e: Popper Péter szavai irányt mutatnak számukra, hogyan oldják fel félelmeiket.

Szülőnek lenni vitathatatlanul nagy felelősség, és olyasmi, amit az ember igazán jól akar csinálni. Épp emiatt van, hogy anyaként és apaként az ember görcsössé, túlaggódóvá válhat, és azt érezheti, hogy bárhogyan is akarja, nem elég jó szülő.

A 2010-ben elhunyt Popper Péter pszichológus, klinikai gyermek-szakpszichológus, pszichoterapeuta, egyetemi tanár gondolatai segítenek tisztábban, könnyebben látni a gyereknevelést, és felülről vetni egy pillantást annak útvesztőjére.

Jelen lenni, nem megfelelni

Sok szülő retteg, hogy nem elég jó, mert nehezen birkózik meg a nehéz helyzetekkel, nem elég jó, mert igenis elfárad, nem elég jó, mert néha nem tudja kezében tartani a dolgokat, esetleg a gyerek hisztijét, és nem elég jó, mert annyira szereti a gyerekét, hogy azt érzi, annál még százszor többet kellene neki adnia, mint amit nyújt neki.

A teljes cikk a Femina.hu oldalon olvasható, a folytatásért kattints IDE.