Sportlélektani eszközökkel (elsősorban) a belső sikerekért

Mitől lesz igazán hatékony a mentális felkészülés? Mi a siker, a kudarc, és mindezek elviselésének titka? Hogyan küzdjünk meg a versengés okozta nyomással? Hogyan hozhatjuk ki magunkból a legjobbat? Hogyan motiváljuk saját magunkat? Szülők, nevelési szakemberek, edzők, vállalkozók és iskolakezdők, figyelem: itt egy remek sportlélektani képzés – nemcsak sportolóknak!

Mindennapi életünknek – legyen foglalkozásunk bármi is – számos olyan területe van, ahol a sportpszichológia eszközeit meglepően nagy hatékonysággal juttathatjuk érvényre. Ilyen például a téthelyzetek kezelése, a figyelem összpontosítása, a hangulatingadozások kontrollálása, a kitartás és állhatatosság fejlesztése, képességeink maximalizálása vagy a csapatjátékos készségeink “bevetése”. A gyermeket nevelők számára különösen fontos, hogy avatott mesterei legyenek e technikáknak, hiszen minden pedagógiák elsődleges formája és eszköze a példamutatás, melyhez a lelki egyensúly, és annak megőrzésére alkalmazott, bevált technikák elengedhetetlenek. Az iskola és a szocializáció egyéb színterei rengeteg lelki értelemben vett kihívás elé állítják a fiatalokat. Szülőként, tanárként, edzőként, szakemberként is csak hasznunkra válhat, ha tanulunk plusz módszereket ahhoz, hogy növendékeinket saját megküzdési stratégiák kialakításához segítsük.

A HumanHub sportlélektani képzése folyamán megismerkedhetsz a sportolók által használt mentális technikákkal, a pszichológiai módszerekkel történő teljesítményfokozással. Emellett bepillantást nyerhetsz a szabadidősport pszichológiájába is. Az októberben induló 8 alkalmas, 30 órás képzés során a versenysport, a szabadidősport és a sportpszichológia területei felől közelítheted meg minden emberi teljesítmény lelki hátterét.

A képzés végére nagyobb jártasságot szerzel a sportpszichológia elméleti és gyakorlati hátterében, megismered a sportteljesítményt, illetve a rendszeres sportolást meghatározó tényezőit. A megismert módszereket saját kompetenciahatáraidon belüli alkalmazni tudod, nagyobb szakmai eszköztárral fogsz rendelkezni. Felismered a sportolás folyamán felmerülő pszichológiai jelenségeket, melyek segítenek, abban, hogyan fejleszd magad vagy sportolóiadat, milyen lelki folyamatokra kell odafigyelned.

A kurzust Bóna Krisztina sportpszichológus vezeti.

Részletek és jelentkezés a Tanácsadók Iskolája honlapján, kattints IDE.