Mivel gazdagítják az ünnepek a családot?

A boltok polcain sorakozó angyalkák és fényfüzérek jelzik csak a karácsony közeledtét? Mi a különbség a szabadidő és az ünneplés, a pihenés és a szórakozás között? Milyen lehetőséggel ajándékoznak meg minket az ünnepeink?

A Budapestimami négy pontban szedte össze, hogy mit is adnak a családnak az ünnepek.

Kiemelnek a hétköznapokból

A hagyományos ünnepeink mellett a megismerkedésünk, a házasságkötésünk, a gyermekeink születése, megkeresztelése és sok más “jeles” nap mind-mind alkalom az ünneplésre. Az ünneplés pedig öröm. Feltölt, megtisztít, erőt és élményt ad, elmélyít, megállít, stabilitást ad. Az ünnepeink ritmus és tájékozódási pontok az életünkben, egyensúlyban tartanak, mérföldkövek. Fontos tehát tudatosítanunk, hogy nem a munka miatt pihenünk, hanem azért hogy ünnepeljünk.

Alkalmat adnak az együttlétre

Az ünnep alkalmat teremt a találkozásokra, új ismeredtségek szerzésére, kapcsolatok erősítésére. A szűk- vagy tág családi, baráti körben megült ünnepek mellett a házastársunkkal, párunkkal kettesben megünnepelt évfordulók például nagyszerű alkalmak lehetnek a közös, minőségi idő kialakítására és a pihenésre. Tudjuk jól, hogy az én-idő mellett a kettesben töltött idő és élmények éppoly fontos részei az életünknek, mint a baráti és a többi szeretetkapcsolataink ápolása. Mikor máskor kapunk mindehhez jobb támogatást, ha nem az ünnepeinkkor?

A cikk folytatása a Budapestimami oldalon olvasható.