Magyarország rejtett természeti csodái 6. – Béda–Karapancsa

A gólyák birodalma – Béda–Karapancsa

bedakarapancsa-felelos-szulok-iskolaja-2

Túlpörgetett életünkben hajlamosak vagyunk minden téren csak a legszebbre, a leghíresebbre, a legkülönlegesebbre figyelni. Éppen ezért most olyan látnivalókat mutatunk be, amelyek nem tartoznak a legismertebbek közé, mégis rendkívül érdekesek, és ezekre a csodálatos helyekre a családdal mindenképpen érdemes ellátogatni. Túrára fel!

Gemenc kevésbé ismert kistestvére a Duna magyarországi alsó szakaszának értékes élőhelyeit foglalja magában. A bédai rész a Duna jobb partján húzódik, Mohácstól a déli országhatárig, míg a karapancsai rész a bal parton követi a folyamot.

A Duna–Dráva Nemzeti Parkhoz tartozó hullámtérben mocsarak, nádasok, kaszálók, ligeterdők, holtágak váltakoznak. Béda–Karapancsa a rétisasok és a fekete gólyák egyik legfontosabb hazai fészkelő helye, valamint olyan ritka növények élnek itt, mint a fürtös gyűrűvirág, a mocsári kockásliliom vagy a Duna hullámterének ritka, védett cserjéje, a fekete galagonya.

Családi túra Béda-Karapancsán a Felelős Szülők Iskolája ajánlásával.

Családi túra Béda-Karapancsára a Felelős Szülők Iskolája ajánlásával.

Béda–Karapancsa egyedülálló ártéri élővilágát szakvezetéses túrák keretében ismerhetjük meg igazán – gyalogszerrel, lovas kocsival, kerékpárral vagy akár kenuval. A Duna egy lefűződött ágánál, a Boki-Dunánál található halászati bemutatóhelyen visszautazhatunk a múltba is, és megismerhetjük, sőt, ki is próbálhatjuk elődeink halfogási technikáit és az általuk használt eszközöket.