5 nagyszerű fánk receptje: francia, kölesből készült, túrófánk, élesztő nélküli és sütőben sült

forrás: babanet.hu
tepsiben_sult_fank_03dc39f355923103d64e82cd13bad06e Szalagos fánk, túró fánk, kókuszos fánk…porcukorral, lekvárral. Nincs olyan farsang ahol ezek a tradícionális ételek, gyerek és felnőtt kedvenc édességek elmaradhatnának az asztalról. Nézzük ki hogyan csinálja, egy próbát mindenképp megér, a legnagyobb sikere akkor várható, ha a legkisebbek is bekapcsolódhatnak a kuktaságba és nyalakodásba. Fánkra fel!

Beignet

Kefírt is tartalmaz, remélhetőleg emiatt nem szívja magába annyira az olajat. Recept a Street Kitchen oldalán.

beignet

Kókuszos-mazsolás kölesfánk

3 alapanyag (tényleg!) és készülhet az édesség. Kicsi Vú oldalán található a recept.

kolesfank

Túrófánk

Ezeket a kis gombócokat nem kell keleszteni, mert szódabikarbónával készülnek, recept Lila Füge oldalán.

turofank_2

Vajas fánk sütőben sütve

Tulajdonképp csak ál-fánk, leginkább scone-hoz hasonlít, de legalább sütőben sülhet, szintén élesztő nélkül, recept az Időtetrisz oldalán.

vajasfank

Klasszikus fánk sütőben sütve

Itt a különlegesség, hogy nem kell olajban sütni, ezzel a szagot és a rengeteg olajat megspórolhatjuk, recept a Kifőztük oldalán.

tepsiben_sult_fank_03dc39f355923103d64e82cd13bad06e

Fánk recepteket itt találtok a Társalgóban