A Felelős Szülők Iskolája is csatlakozott a Mozaik Múzeumtúrához

37_BELSo_Bp-Mesemuzeum-6114_kicis

Mozaik Múzeumtúra a Mesemúzeumban – Szeretnél részt venni te is a játékban? Végig izgulni Zöld Péter meséjének kalandos állomásait? Most ingyenes belépés és ajándékcsomag vár azokra a családokra, akik április 15 –ig jelzik részvételi szándékukat. Vegyél részt te is egy izgalmas túra első, „mesés” állomásán!

Február 1-jén indult a Mozaik Múzeumtúra, Magyarország eddigi legnagyobb múzeumnépszerűsítő programja, melynek célja, hogy minél több iskolás jusson el a hazai múzeumokba. A program keretén belül egy nagyszabású, országos matricagyűjtő játék is zajlik. A Mozaik Múzeumtúra matricagyűjtő füzetbe a programban részt vevő múzeumok, kiállítóhelyek külsejét és belsejét ábrázoló matricákat gyűjthetik a játék résztvevői. Az első ezer játékos, aki összegyűjti a füzetbe illeszkedő összes matricát, garantált ajándékként National Geographic előfizetést, valamint Mozaik Múzeumtúra ajándékcsomagot kap.

Április 17-én, a Mesemúzeumban igazán különleges élmény várja a 4-12 éves gyerekeket. A Mozaik Múzeumtúra és a Felelős Szülők Iskolája szervezésében megvalósuló program keretén belül nemcsak matricagyűjtő füzettel és Mozaik Múzeumtúra ajándékcsomaggal gazdagodhattok, hanem részt vehettek Zöld Péter meséjében is, ahol a gyerekek királyokká és királylányokká változhatnak!

A Mozaik Múzeumtúra kalandjának és az interaktív drámafoglalkozásnak a Mesemúzeum ad otthont, ahol „mese utat járhatnak be a látogatók: a meseindító üveghegyen átkelve, próbákat teljesítve, akadályokat leküzdve juthatnak az áhított „felekirályságig”.

A helyszín befogadóképességére való tekintettel részvételi szándékukat legkésőbb 2014. április 15-ig e-mailben jelezhetik.

Regisztráció: monilisa@fszi.hu

A részvételről visszajelzést küldünk.