A világ legjobb Édesanyjának – ajándék, mellyel elmondhatod mennyire szereted!

Írta: Tibenszky Moni Lisa

^95C75BDF6FDFAD62DF4795707E0AE75D33F9C0FC54931F11F9^pimgpsh_fullsize_distrA közelgő Anyák napja ugyan csak egy dátum, de lehet egyben egy apropó, hogy végig gondoljuk mit is jelent nekünk az Édesanyánk. Elmondjuk, kiírjuk magunkból, akár versbe foglaljuk érzéseinket, hálánkat. A kisebbek festhetnek, rajzolhatnak is. A lényeg a köszönet, az egymásra figyelés, mely egy pillanatra megállítja az idő kerekét, a mindennapok rohanását. Mindannyiunknak összeszorul a szíve, ami a gyermeke egy óvodai vagy iskolai ünnepségen anyák napi verset szaval, megköszöni a lázas betegápolást, a gondos munkával elkészített mindennapi betevő falatokat, a játékot és azt hogy mindig van kihez futnia, ha fáj, ha sérelem éri, ha szeretetre vágyik. Édesanyának lenni a világ legcsodálatosabb dolga, egy örök szolgálat, mely aggodalommal, odafigyeléssel és minden rezdülésünkkel a gyermekünket figyeli, védi.

Adjatok hálát az Égnek, ha megköszönhetitek a saját Édesanyátoknak, Nagymamátoknak a gondoskodást, adjatok hálát azért, hogy simogathatjátok gyermeketek arcát és hallgathatjátok az esti mese utáni álomba szenderült szuszogását.

Áldást kívánok minden Édesanyára és gyermekére! Mondjátok el egymásnak, hogy mennyire fontosak vagytok és ne engedjétek, hogy eltávolodjatok egymástól.

Álljon itt az egyik kedvenc idézetem:

“Valaki egy széket tolt oda, és ő leült a székre. És arra gondolt: le kellene festeni mamikát. És arra gondolt: lefestettem az életben száz és száz asszonyt, de mamikát soha. Miért? Miért, hogy éppen a legkedvesebbet, a legszebbet nem? Miért? Az ember annyi mindenre gondol az életben, csak arra nem, ami fontos. Az ember képeket fest, mindenről, mindenkiről, csak éppen arról nem, aki a legtöbb, aki a legfontosabb, aki a legszebb. Miért?”

Wass Albert

Anyák napi ajándék letöltése ITT