"Adjunk könyvet a legkisebbeknek"

janikovszkypalyazatA Janikovszky Éva Irodalmi Alapítvány pályázata oktatási intézmények részére

A pályázat célja:

A Janikovszky Éva Irodalmi Alapítvány a 2015. évi Lélekpillangó pályázat  nyerteseként, a díjjal járó teljes összeget a nehéz anyagi helyzetben levő óvodák, bölcsődék, tanodák és csecsemőotthonok könyvvel való támogatására fordítja. A pályázat célja, hogy a támogatásként elnyert könyvek segítsék az intézményben folyó olvasóvá nevelést, így a könyvek nem ajándékozhatóak el, azok kizárólag intézményi felhasználást céloznak.

A rendelkezésre álló teljes összeg (a nyeremény teljes értéke): 380.000,- Ft

Pályázók köre:

Bármely magyar óvoda, bölcsőde, tanoda és csecsemőotthon részt vehet a pályázaton

A pályázat benyújtása:

E-mailben várjuk a kovacs.zsanett@mora.hu  címen a pályázni szándékozóktól a következő adatokat:

–         Intézmény neve,

–         címe, telefonszáma, e-mail címe

–         kontakt személy telefonszáma és e-mail címe

–         hány gyermek van az intézményben, milyen korúak

–         milyen finanszírozással működik az intézmény

–         az intézmény sajátosságai, amit hangsúlyozni szeretnének

Az e-mail tárgyába írják be: Lélekpillangó.

A pályázati anyag beküldésének, elbírálásának határideje:

Beküldési határidő: 2015. szeptember 25.

Az elbírálás határideje: 2015. október 16.

A pályázatok kiértékelése:

A 20 nyertes intézményt az Alapítvány Kuratóriumának tagjai választják ki, a beérkező pályázatok alapján.

A nyertes intézmények listáját a www.janikovszkyeva.hu/alapítvany,  és a Janikovszky Éva facebook oldalon /https://www.facebook.com/janikovszkyeva/ tesszük közzé, az intézményeket e-mailben is értesítjük.