Agymenők élménynap a Természettudományi Múzeumban

Kalandozz a tudományok birodalmában! Tedd próbára képességeidet!

Játssz interaktív játékainkkal, és zsebeld be a jutalmad családi élménynapunkon!

agymenoMájus 17-én hatalmas Agymenők Birodalommá alakul a Magyar Természettudományi Múzeum, ahol lebilincselő játékok és izgalmas feladatok várnak mindenkire. A gyerekek különböző állomásokon, más és más tudományokban próbálhatják ki magukat, de az egyes állomásokon kívül is történhetnek váratlan meglepetések!

Aki teljesíti a kihívásokat, a nap végén igazi Agymenővé válik, és jutalomban részesül!

Programok:

Agymenők Kvíz – agytorna, kérdések-válaszok, családi vetélkedő

Tornáztasd az agyad, és légy te a legnagyobb Agymenő!
Családi kvíz, vetélkedő kicsiknek és nagyoknak, izgalmas, szórakoztató formában. A legmenőbb cím megszerzéséhez az egész család tudására szükség lesz!

A kvíz kezdési időpontjai: 11:30, 13:00, 14:30, 16:30, 17:30

Érezd az erőt! – fizikai törvények, kísérletek, newtoni erők  a Csodák palotája szervezésében

Hogyan változtatja meg egy anyag a halmazállapotát? Hogyan értelmezzük a testek tömegét és tehetetlenségét? A gyerekek a nap folyamán látványos kísérletekkel, és játékokkal ismerkedhetnek

a fizika törvényeivel. Szelet keltünk, vihart kavarunk!

A fizikai kísérletek időpontjai: 11:00, 14:00, 16:00

Csiszolt az elméd! – Felelős Szülők Iskolája és a PIATNIK játéksarok

Minden érzékszervezetekre szükségetek lesz ahhoz, hogy a legrövidebb idő alatt kirakjátok a térérzettel játszó 3D-s puzzlekat! Lesz itt még társasjáték sőt még grimaszvágó verseny is! Tudtad, hogy a “grimaszolás” erősíti az arcizmokat és így fejleszti a beszédkészséged?

Játsszatok velünk a Piatnik Budapest Kft. vidám társasjátékaival! Kipróbálhatjátok a logikai, memória – és készségfejlesztő játékokat! Kezdődhet a játék?

A legügyesebbeknek Naprendszerünk bolygói kártyát adunk ajándékba!

Hív a természet! Farkaskölyök állomás –

Kirándulás, kaland, hegymászás – „Harmóniában élni a természettel, velünk született igény.”

Voltál már egyedül éjszaka az erdőben? Tudod, hogyan kell sziklát mászni, vagy egy erős, biztos

csomót kötni?

Több állomáson kiránduláshoz szükséges praktikákat, csomózási technikákat tanulhatnak a gyerekek, sziklát mászhatnak, igazi hegymászók segítségével, és közben szórakoztató, játékos módon tanulhatnak az őket körülvevő környezetről is.

Irány az űr! –  virtuális világok, űrhajós kiképzés, jövő

Mit tartogat a jövő? Milyen messze vannak a csillagok?

A bátor űrkalandorok szkafanderbe öltözve, űrhajós kiképzésen vehetnek részt, és a messzi űrben barangolhatnak. Megnézhetik, hogy álltak a csillagok a születésnapjukon, és a Toffifee jóvoltából rengeteg ajándékot és nyereményt zsebelhetnek be.

Matekmágusok – logika, bűvös kocka, ördöglakat

Hogyan lehet megmérni a fejünk súlyát? Ki mondta, hogy a számok unalmasak?

Bemutatjuk azokat a matekmágusokat, akik a számok varázserejével akarták megfejteni a mindenség titkait, és megérteni a világot. Megismerkedünk a megoldhatatlannak látszó ördöglakatok titkával,

a logika erejével, a bűvös kockák rejtélyével, miközben izgalmas és érdekes fejtörőket oldunk meg.

Recycling kézműves sarok – csináld magad: kitűzők, játékok, ékszerek

Mit készíthetünk egy üres flakonból? Hogy lehet újat és szépet varázsolni a szemétből?

Az egész nap üzemelő kézműves sarkunk minden vendége megismerheti, hogy mi mindent lehet

a háztartási- és városi hulladékokból készíteni, és hogyan lehet ezeket újrahasznosítani. Miként alakul át egy samponos doboz táltos paripává, gyönyörű ékszerré, vagy épp menő kitűzővé?

Történelmi kalandozások –katonák, királyok, hősök

Ki a kedvenc hősöd? Felfedező lennél, katona vagy király?

Állomásunk résztvevői kiválasztják kedvenc hősüket, legyen az múltbéli király vagy egy ma élő számítástechnikai guru. Elkészíthetik a hős birodalmának kellékeit, és ha kedvük van, be is öltözhetnek. A blue-box technika segítségével pedig elrepítjük őket választott hősük világába

HVG Könyvsarok

Jól esne egy kis kikapcsolódás, egy inspiráló gondolat?

Amíg a gyermekek a programokon vesznek részt, a szülők a HVG Könyvsarokban ismerkedhetnek meg a HVG lebilincselő könyveivel, kiadványaival, magazinjaival.

Uzsonnázó, babakuckó

Az uzsonnázóban a pihenésé és a nyugodt perceké a főszerep, a Babakuckó mini játszóházban pedig animátorok segítségével a legkisebbek játszhatnak. (4 éves korig).