Egy édesanya találmánya, amivel lábra állhatnak a mozgássérült gyerekek!

forrás: hir24, hir.ma

gyerekhamEgy édesanya találmánya egy speciális hám, aminek a segítségével a mozgássérült gyerekek lábra állhatnak. Sőt szüleikre állva még sétálhatnak is. Az ún. Upsee Firefly szerkezetet jelenleg még tesztelik, egyre jobb eredményekkel.

Debby Elnatan, az édesanya végső kétségbeesésében találta ki a hámot. A kétéves Rotem születésekor agyvérzést kapott és nehezen mozgatja a kezeit és lábait. Debby titokban abban bízott, hogy a kisfia állapota egy idő után majd javul. De mikor kétéves lett az orvosok azt közölték vele, hogy a kisfiának fogalma sincs arról, mire való a lába.

„El se tudják képzelni, micsoda fájdalom egy édesanyának, ha ilyesmit kell hallania. Először azt se tudtam, hova kapjak. Abban biztos voltam, hogy változtatni akarok ezen, de nem tudtam, hogy kezdjek hozzá” – mesélte Debby. Ezután minden nap órákig sétált Rotemmel. „Egy idő után mindkettőnknek nagyon megterhelő volt, ezért kellett valami más megoldás. Estéket forgolódtam álmatlanul, mire megszületett az Upsee.”- mesélte az édesanya.

gyerekham2Az Upsee egy speciális hám, amit úgy alakítottak ki, hogy a gyerekek felegyenesedjenek benne. Emellett a szüleik lábára állva még lépegetni is tudnak, a szabadon maradt kezükkel pedig játszhatnak.

Az ötletnek elképesztő sikere lett Debby ismerősei között. Ők beszélték rá a feltaláló anyukát, hogy keressen egy céget, amely vállalja a sorozatgyártását az Upsee-nek.

Végül egy északír vállalat, a Leckey, vállalta el a találmány gyártását miután dizájnerek, mérnökök és textilipari szakemberek is megnézték azt.

Az Upsee Firefly-t azóta több országban is tesztelik a családok. A szerkezetnek Kanadában, Amerikában és Nagy-Britanniában is óriási sikere van.