Elveszett generáció? – méltányosság a generációk között és belül

Elveszett generáció? – méltányosság a generációk között és belül

ertekrendkepÚjra CSR Üzleti Reggeli. Lásd a korábbit itt: CSR Made in Germany & Sweden címmel kötetlenebb formában is találkoztak a döntéshozók az aktuális Üzleti Reggelinken. E hét pénteki aktuális CSR Üzleti Reggeli vendége Novák Katalin, a Család és Ifjúságügyért felelős államtitkár. Vajon elveszett generáció a Z generáció? Azaz méltányosság a generációkon belül és között.

Téma:
A méltányosság fontos fogalma a fenntartható fejlődésnek. Az állampolgári jólét felismeréséből és népszerűsítéséből áll. A generációk közötti méltányosság szoros összefüggésben áll a jövendő generációk természeti és ember által termelt erőforrásokhoz való jogainak védelmével. Ez kellő figyelmet kapott, viszont a generációkon belüli méltányosság már kevesebb figyelmet kap. Ez kapcsolatban áll a gazdasági növekedéssel, a jövedelembeli egyenlőtlenségekkel, a társadalmi jóléttel, a természeti környezet tiszteletben tartásával.
Ebben pedig kulcsszerepe van annak, hogy a fiatal generáció milyen értékrenddel rendelkezik, hogyan tudunk idősebb nemzedékként akár fenntartható értékeket is átadni, és megtanítani őket arra, hogy ők is ezen értékeket (fenntartható értékeket) átadják majd saját gyerekeiknek. Azaz biztosítsuk a folyamatosságot!

Újra CSR Üzleti Reggeli

Időpont:    2016. január 15, péntek 8.30-11.00 óra között

Helyszín:   Benczúr Ház
1068 Budapest Benczúr u. 27.sz.

Vendégünk: Novák Katalin, a Család és Ifjúságügyért felelős államtitkár

Háziasszony, moderátor: Takács Júlia, csr tanácsadó, a CSR Hungary ügyvezető igazgatója

Részletek: itt

Kép: szabadriport.wordpress.com

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kapcsolat

Felelős Szülők Iskolája Oktató és Szolgáltató Kft.
Székhely, számlázási cím: 1112 Budapest, Zólyomi út 47.
Iroda: 1023 Budapest, Frankel Leó utca 21-23., I. emelet 1.
Cégjegyzékszám: 01 09 966630
Adószám: 23461176-2-43

info@felelosszulokiskolaja.hu
+36 20 358 66 12

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.