Esti mese felnőtteknek is – Vadállatok a kabátzsebben

vadallatok“Az az ember ugyanis, aki nem figyel a jelekre, érzéketlen, és a bennszülöttek azt tartják, hogy az érzéketlen ember alkalmatlan arra, hogy a maga kezével irányítsa a sorsát.” -olvashatjuk Prágai Tamás mesekönyvében, melyben egy elvált apuka mesél, valós és képzelt történeteket. A mesében visszaköszönnek az ovis mindennapok és a képzelet világa is. A mese felnőtteknek is tartogat sok tanulságot, érdemes figyelni.

Nehéz dolog, ha az ember egyedül nevel egy óvodás kisfiút. Még nehezebb, ha az ember apuka. Mert nem csak melegszendvicset vagy ízletes halujjakat és más finomságokat kell előállítania vacsorára, ovis ünneplő ruhát kell vásárolnia a kinőtt helyébe, hanem még az esti mesét is neki kell kitalálnia.
Ilyen apuka Pepita, aki folytatásos afrikai mesét talál ki a kisfiának, Csombornak. Unguburól, az afrikai törzs varázslójáról és az ő gonosz mesterkedéseiről mesél, és a mese hogy, hogy nem, megelevenedik. Ungubu elvarázsolja a falu mellett élő vadállatokat, akik Csombor szomszédságában bukkannak fel. Vajon mi történik velük? Ki fogadja be őket, és hol találnak otthonra? Elmeséli neked Pepita és Csombor…Prágai Tamás számos műfajban tapasztalt, ismert, sőt elismert alkotó. Kipróbálta már tudását és tehetségét a költészetben, prózában, és drámában is, írt tanulmányokat és kritikákat a kortárs költészetről. A gyermekirodalom  területén első kötetes szerző.