Mátyás király szárnyai a Szabadtéren

MárkusZínház:  Mátyás király szárnyai

Bábelőadás

MarkusZinhaz_Matyas-kiraly-szarnyai2015. július 12. (vasárnap) 10:30, Városmajori Szabadtéri Színpad

3 éves kortól ajánlott! (45 perc)

Több mint ötszáz éve ükapánk ükapja idején egészen más világ volt Magyarországon. Ebből az időből maradt ránk híre és neve törökverő Hunyadi Jánosnak és az Ő fiacskájának, Mátyásnak. Nevelték tudósságra, bajvívásra és egy napon a Duna jegén két angyal királlyá koronázta. Szilágyi Erzsébet és Hunyadi János emlékezik vissza nagy királyunk gyermekkorára, győztes csatáira, és lelkének égbe szállására. Akkor még angyalok töltötték meg az eget, a kapukban sárkányok tisztelegve fújták a tüzet.

Hunyadi János: Pilári Gábor (Blattner Géza-díjas)

Szilágyi Erzsébet: Vajda Zsuzsanna (Blattner Géza-díjas)

Színpadra állította és a bábokat életre kelti: Pilári Gábor és Vajda Zsuzsanna

Kovács Márton muzsikáját Pilári Lili Eszter szólaltatja meg.

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/1581141468837900/