Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj, avagy terülj, terülj, asztalkám!

Magyar népmese, sok muzsikával a Városmajori Szabadtéri Színpadon

2013. augusztus 4. (vasárnap) 10:30

nyakiglabjpgÉlt egyszer egy szegény ember, s annak három fia: Nyakigláb, Csupaháj, meg a legkisebbik, a Málészáj. Amikor a fiúk kiették a vagyonából az öreget, nem volt mit tenni, sorjában elküldte őket szerencsét próbálni. A legidősebb fiú az egyéves munkája fizetségéül egy csodatévő asztalkát kapott, a középső pedig egy aranyat tüsszentő csacsit, de mindketten pórul jártak. A legkisebbik viszont jutalmának, a botozó botnak köszönhetően visszaszerezte a javakat. Otthon persze volt nagy öröm. A tanulságos mesében természetesen győz az igazság. A munkának mindig van eredménye, de ne felejtsük, vigyázni is kell a megdolgozott jussokért!

A Fogi színház előadásában

SZEREPOSZTÁS