Ölelés világnapja

gyerekolelesAz ölelés egy terápia, véletlenszerű önzetlen kedvesség idegenek felé, az oka pedig az, hogy közben jól érezzük magunkat.
Az ölelés napja az USA-ban január 21-én – International Hug Day -, október 15-én van az Ölelés Világnapja,  illetve december 4-én is van ilyen nap néhol.  Azért esett a választás január 21-re, mert ez karácsony és Valentin-nap között van, és itt már a szeretet pótlásra szorul.

Tanulmányok kimutatták, hogy az emberi érintkezés mentálisan segíti az egészséget. Megállapítást nyert, hogy az emberi érintkezés, például egy ölelés, elengedhetetlen az egészséges társadalom, pszichológiai és fizikai fejlődésére. Az ölelés segíthet felépíteni egy jó immunrendszert, csökkenti a szívbetegségek kockázatát, és csökkenti a stressz szintjét. Bebizonyosodott, hogy egy pár, aki átöleli 20 másodpercre egymást, szervezetükben magasabb az oxytocin, és hogy azok, akik egy szeretetteljes kapcsolatban élnek, ott mutatott legnagyobb mértékű növekedést. A tanulmány szerint, azok a felnőttek, akik nem érintkeztek más emberekkel, azoknak magasabb volt a vérnyomásuk és a pulzusszámuk.

Ölelés Nemzeti Nap január 21. az Egyesült Államokban, amit Rev. Kevin Zaborney hozott létre és az Egyesült Államok Szerzői Jogi Hivatala is hivatalosan elismert, de nem munkaszüneti nap. Az ünnep először (March 29, 1986 Caro) Michiganben történt, és azóta több országban elterjedt. A célja az, hogy segítsen mindenkinek kimutatni az érzelmeit nyilvánosság előtt is. Felajánl egy ölelést, amit mindketten akarnak. A két ünnep között – Nemzeti Ölelés Napja és a Szabad az ölelés napja – számos hasonlóság van, nincs konkrét összefüggés a kettő között, csak maga a gesztus. Mert az ölelés, akár egy családtag vagy egy idegen részéről, a mentális és fizikai egészségre gyakorolt ​​jótékony hatása azonos.

forrás: wikipedia.org, freehugscampaign.org, szerkeszto.gportal.hu