Őszköszöntő és Diákcsemege Tanévnyitó fesztivál a megújuló Bikás parkban

augusztus 31, Budapest, Újbuda , Bikás park

diakcsemegeVakációbúcsúztató családi és gyerekprogramok széles választékával várja a látogatókat Újbudán, a Bikás park augusztus 31-én, a nyár utolsó napján. Az ingyenes fesztivált az iskola kezdés jegyében is szervezik – pedagógiai, mentálhigiénés tanácsadással, sportprogramokkal, KRESZ parkkal, kézműves és gyermekirodalmi programokkal és kedvezményes vásárral is várják a vendégeket. A Felelős Szülők Iskolája „szülő vizsgával”, Móra olvasósarokkal, mely vendége Víg Balázs író lesz és Piatnik logikai játszó-foglalkoztatóval, míg a Katedra Nyelviskola játékos nyelvtanítással, szintfelméréssel lesz jelen az eseményen.

A nyár utolsó hete az iskoláskorú gyerekkel élő családokban java részt a füzetek, írószerek beszerzéséről, az iskolai felkészülésről szól. Előkerülnek a tavalyi füzetek, az ünnepi ruhák,  és nem utolsó sorban az iskolatáska is. Elkezdődik a felkészülés a következő tanévre, új iskolatáska, ismétlés a tavalyi anyagból, hiszen hamarosan becsengetnek. Sok szülő már most gondolkodik, hogy milyen különóra fér bele az időben és a „pénztárcába”. Az augusztus 31-i Diákcsemege fesztivál a neves fellépők mellett – Alma együttes, Radics Gigi, stb – számtalan hasznos játékkal, beiskolázási tanácsadással és játékos szintfelméréssel várja a családokat.

A Felelős Szülők Iskolája sátrában a Me-Se-Kő mentálhigiénés szakemberei segítenek tehetségfelmérésben, diszlexiás, diszgráfiás problémák megoldásában, emellett sok játékkal és meglepetéssel is készülünk. A  Piatnik játszó-foglalkoztatóban 3 dimenziós puzzle kirakással, logikai és stratégiai játékokkal csiszoljuk az elméteket, míg a Móra Könyvkiadó jóvoltából iskolai és óvodás olvasmányokkal szórakoztathatjátok magatokat és vendégünk lesz Víg Balázs, író, aki sajátos műsorával kápráztatja el Benneteket .

„Úgy érkeztem a Móra Kiadóba, mint a mesebeli legkisebb szegénylegény, szerencsét próbálni az első kéziratommal. Ugyan sem a fele királyságot, sem pedig a királylány kezét nem nyertem (még) el, de első mesém, a Három bajusz gazdát keres napvilágot látott. Kicsit később követte őt a második mesém, A rettegő fogorvos, a Már tudok olvasni sorozatban.” – mondja Víg Balázs, író. „Azóta járom az országot, és igyekszem minél több óvodásnak, iskolásnak, szülőnek, pedagógusnak és könyvtárosnak bemutatni a világgá tekergő bajuszok és a bátor gyerekektől rettegő fogorvos történetét. Talán már volt szerencsém találkozni Veled személyesen is, de ha nem, hamarosan sort kerítünk rá! Addig pedig, a könyveimen keresztül tudjuk tartani a kapcsolatot.”

Számos tanácsadás és játék vár Benneteket, állatsimogatóval, ugrálóvárral! Gyűjtsetek minél több pecsétet és vegyetek részt a nyereménysorsolásban, mely fődíja egy 100 ezer forint értékű osztálykirándulás, melyet Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere ad át a helyszínen 14,30 órakor!