Színezd át! – családi nap az együttgondolkodás jegyében

Színezd át!

június 6-án, szombat, Pécs, Szent István tér és  Zsolnay Kulturális Negyed

Családi nap, az együtt és egymásért gondolkodás jegyében a mindennapokban

szinezdatSzínezd át! Ez a címe a május és október között az ország tizenegy nagyvárosába ellátogató, egész napos, ingyenes családi programnak (a sorozat második állomása Pécs), melyen játékos feladatokkal, ének- és tánctanítással, várépítéssel, gyerekszínpaddal, hangszerek kipróbálásával, mesekönyvírással ösztönzik a szervezők a gyerekeket és felnőtteket a kultúrák közötti azonosságok és különbözőségek megismerésére, elfogadására. A Színezd át! nap este a a Somnakaj című roma musical előadásával zárul.
a program fővédnöke: Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere
az esemény házigazdája: Páva Zsolt, Pécs polgármestere
a program helyi védnöke: Sors Tamás, többszörös paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó

támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

10.00 Szent István tér / PannonPower Sétatér

Családi nap, az együtt és egymásért gondolkodás jegyében a mindennapokban
Nemzetiségi táncoktatás, Színezd át! falfestés, mesekönyvírás, játékkészítés, várépítés, csapatjátékok, élő hangos könyvtár
itt-ott felbukkan és segédkezik: Falusi Mariann, Oláh Gergő
lufit oszt: Szirtes Edina Mókus, Tintér Gabriella
hangszereket mutat be: Kovács Antal
a titkok tudója pedig: Papadimitriu Athina

16.00 Állati Zenés ABC Bíró Eszter és zenekara

az Örömtánc Örömzene Projekt Iroda Kft. rendezvénye

esőhelyszín: Civil Közösségek Háza

20.00 ZSKN – Pirogránit udvar Somnakaj
Szomnakaj 07
etno musical

• Somnakaj Szakács Hajnalka
  • Zsáró néne, Gojma testvére Papadimitriu Athina
  • Doktornő Falusi Mariann
  • Misi, rockénekes Oláh Gergő
  • Gojma, Somnakaj apja Kovács Antal
  • Sanyi bácsi, Somnakaj nagyapja Balogh Lajos
  • Lajos bácsi, zenész Londonban Kathy Horváth Lajos
  • Béla bácsi Szakcsi Lakatos Béla

kórus: Balogh József, Dobi Matild, Farkas István, Lakatos Béla, Szilvási István, Tintér Gabriella
közreműködnek: a Duna Művészegyüttes táncosai
zenészek: Balogh Kálmán (cimbalom), Bede Péter (fúvós hangszerek), Födő Sándor (dob), Földes Gábor (basszus), Kovács Ferenc (trombita), Kovács Máté (kanna, perka), Makula Zsolt (tambura), Novák Csaba (bőgő), Seress Vilmos (szaxofon), Szirtes Edina Mókus (hegedű), Vidák Róbert (gitár)
hang: Rozgonyi Péter
fény: Göttinger László
díszlet: Gárdonyi László
koreográfus: Mihályi Gábor, Juhász Zsolt
írta: Müller Péter Sziámi
zene: Kovács Antal, Marko Marković, Szakcsi Lakatos Béla, Szirtes Edina Mókus
zenei rendező: Szirtes Edina Mókus
rendezte: Rozgonyi Ádám
A musicalben egy roma lány meséli el történetét. A szülők nélkül nevelkedett, vadóc, szabadszellemű, tehetséges Somnakaj falujából, Alsószentlélekről indul szerencsét próbálni, felvételi vizsgát tenni a városi főiskolán. Terve eltérő reakciókat vált ki a falu lakóiból: az orvosnő támogatja, apai nagynénje ellenben ellenzi azt. Somnakaj mégis útra kel, és története a kitörésnek és a gyökerek vállalásának példázata lesz. A produkció egyszerre koncert és színház, tánc és irodalom, hagyományőrzés és modern formák találkozása. A Somnakaj a roma zenei kultúrát nem elszigetelt valóságként mutatja be, hanem sorra veszi azokat az pontokat, ahol a befogadó társadalmi attitűd gazdag kölcsönhatásokat eredményezett, a cigány folklórtól egészen a közelmúlt zenei hatásait is integráló átdolgozásokig, stílusbeli újításokig.

játékidő: 2 óra (szünet nélkül)

a Művészetek Palotája és az Örömtánc Örömzene Projekt Iroda Kft. közös rendezvénye

esőhelyszín: ZSKN – E78