Szolnoki Nyár Esték – PARTI-TÚRA augusztus 20-án Palya Beával, St.Martinnal és a Szolnoki Szimfónikusokkal

palyaOsztatlan sikerrel fut augusztus eleje óta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar szervezésében zajló PARTI-TÚRA ingyenes szolnoki nyár esti koncertsorozat, mely még három koncerttel várja látogatóit augusztus végéig. A Szent István napi est vendége St. Martin és a rendkívül népszerű énekesnő, Palya Bea, aki első ízben áll színpadra a zenekarral, míg augusztus 24-én a legnépszerűbb filmslágerek  –  CINEMAGIC III. címmel – csendülnek fel Szolnokon, zárásként pedig  augusztus 29-én, a már megszokott Katonazenekari fesztivállal zárul az idei koncertsorozat.

2014. augusztus 20. (szerda) 20:00 óra – Ünnep

Állami ünnepünk alkalmából, augusztus 20-án kerül sor a felújított Tiszaparti sétány átadására. A zenekar a tiszai víziszínpadon, ill. a „Füred” hajón helyezkedik el. Az est sztárvendégei Palya Bea, St. Martin és együtteseik, akik a Szolnoki Szimfonikus Zenekarral együtt fognak muzsikálni.

Helyszín: Szolnok, Tiszaparti sétány – víziszínpad

2014. augusztus 24. (vasárnap) 20:00 óra

CINEMAGIC III.

A koncerten közismert filmek népszerű zenéiből kapnak ízelítőt a fesztivál-látogatók. A filmrészletek kivetítésével a produkció még élvezetesebbé, szórakoztatóbbá és színesebbé válik. Az est sztárvendége Kökény Attila és zenekara.

Helyszín: Szolnok, Tiszai Hajósok tere

Esőnap: 2014. augusztus 25. (hétfő)

2014. augusztus 29. (péntek) 18:30 óra –

A történelem színpadán – Katonazenekari fesztivál

Szolnokon már hagyománya van a Katonazenekari Fesztiválnak is, mely a PARTI-TÚRA Szolnoki Szimfonikus Nyár koncertsorozat méltó, és rendkívül sokakat vonzó zárórendezvényévé vált. A nagyszabású szabadtéri koncerten közreműködik a Bartók–Pásztory Ditta díjjal kitüntetett  Honvéd Férfikar, a XIX. Regionális Katonazenekari Fesztivál résztvevő zenekarai és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar.

Helyszín: Szolnok, Kossuth tér

Esőhelyszín: Városi Sportcsarnok – Tiszaliget