Szomjoltók a nagy melegben , 5+ 1 variáció

Szomjoltók a nagy melegben , 5+ 1 variáció

szomjoltoSzámtalan jó, hasznos megoldást kínál a Kati-Patika a természet kincstárából gyermekek és felnőttek számára egyaránt. A nyári forróságban mikor már a víz is unalmas – de meleg van, s inni kéne valamit. Tipp, hogy mit érdemes inni a nagy melegben!  5 plusz 1 ötlet, hogy senki se maradjon szomjas – s hogy a hideg üdítők mellett is vannak még variációk szomjoltásra! – folytatás a napocska.hu cikkében.


ital4Ízesített víz

Az első helyen természetesen a víz áll – tudom már uncsi, ittuk már behűtve, buborékosan – ízesítve! Ízesített vizeket különféle ízekben gyártanak már, de valljuk be, ezek a vizek tele vannak mindenféle ízesítőkkel, s cukorral – amire nincs szükségünk! Készítsd el a saját ízesített vizedet ! A legegyszerűbb a limonádé, amibe nem feltétlenül fontos cukrot tenni, tehetsz bele szőlőcukrot, vagy épp mézet, vagy nyírfacukrot – máris egészségesebb! Vagy készíts igazi gyümölcsök áztatásával ízesített vizet, jól hűtsd le, s máris fogyaszthatod!

ital5

 Almaecetes víz

Az almaecet nemcsak frissít, hanem segíti az emésztést is, kihajtja a szervezetből a méreganyagokat! Amire szükséged lesz, egy pohár víz, s egy kanálnyi almaecet, keverd össze, s máris ihatod. A kissé savanykás üdítőt lehet, hogy elsőre nem fogod szeretni, de higgyétek el nagyon hatásos ital – főleg ha ivása alatt arra is gondoltok, hogy méregteleníti a szervezetedet, ami ilyenkor nyáron is fontos!

ital9Menta tea

A menta tea a legjobb nyári hűsítők egyike. A menta frissessége, üdítő íze valóban elviszi a szomjúságot, íze átjárja a szánkat, hűsíti a gyomrot és segíti a beleket is az emésztésben. A menta fontos hatása még, hogy gombaölő, ami ilyenkor nyáron még hasznosabb lehet számunkra! Vigyázat, a menta étvágyat kelt, ezért fogyókúrázóknak csak óvatosan!

Érdemes a menta teát behűteni, de melegen is kiváló!

Paradicsomlé

Sokan nem bírják meginni a friss paradicsomlét, mert ég a gyomruk tőle, nekik hígítva lehet ajánlani: az ital egyik fele víz, a másik frissen facsart paradicsomlé. A paradicsom üdesége, színe a nyarat idézi. Erősíti az immunrendszert, s ha egy kis fűszerrel megbolondítjuk (pl. bazsalikommal), akkor az íze még frissebb, még hűsítőbb lesz. Persze ez is behűtve az igazi!

Joghurtos, kefires üdítő italok

A joghurt vagy a kefir hűsítő ereje nyáron a leghatásosabb, mikor jól behűtve fogyasztjuk! Érdemes nem a bolti gyümölcsjoghurtokat enni, kis energiabefektetéssel hamar elkészíthető a saját gyümölcsjoghurt, a kedvenc ill. az idénygyümölcsökkel. Egy–egy aszalt gyümölccsel még jobban megbolondíthatjátok – s akkor az emésztésre még kedvezőbben hat!

ital8

+ 1: Gyömbér

S végül a jolly joker – a gyömbéres limonádé! A gyömbér hatása még ilyenkor nyáron is nagyon fontos. Gyömbéres limonádét a legegyszerűbb úgy készíteni, hogy belereszeltek a limonádéba egy hüvelykujjnyi darab gyömbért. A növény frissessége, csípőssége elviszi a szomjatokat. Erősíti az immunrendszereteket, s segíti az emésztést is!

AK

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.