Úton a Janikovszky Éva vándorkiállítás

programajánló

je_kepJanikovszky Éva halálának 10. évfordulója alkalmából életét és munkásságát bemutató vándorkiállítást szervezett az életművét gondozó Móra Kiadó. A vándorkiállítás augusztus közepéig tekinthető meg Balatonalmádiban, a Pannónia Kulturális Központ Könyvtárában.

„Gyanítom, hogy napjainkban kevés olyan hazánk fia van, kinek nincs legalább egy Janikovszky Éva könyv a polcán. Legyen az mai óvodás, kisiskolás, fiatal vagy idős; az írónő könyvei generációról generációra kincsként öröklődnek. Rongyossá forgatott, kissé megsárgult lapokon a “Te is tudod?” ,a ” Ha én felnőtt volnék”, a “Már óvódás vagyok” vagy a ” Már iskolás vagyok” című művek. Hirtelen feltörnek a baráttokként számon tartott karakterek vidám kalandjai és eszünkbe jut a nyafogós Ágika, kinek a „Juj, ezt már megmondom!” szavajárása újra mosolyt csal a szánkra. A csodálatos és nagyon tanulságos történeteket Réber László grafikusművész kedves rajzai viszik még közelebb a gyermekek szívéhez.

A kiállításon az idegen nyelvű könyveken, grafikákon kívül megtalálhatóak lesznek az író kevésbé ismert fotói, személyes tárgyai, írógépe, díjai, a nevét viselő alapítvány által adható irodalmi díj, valamint a Bertalan és Barnabás című művéből készült bábelőadás kellékei és az Égigérő fű című filmmel kapcsolatban fellelhető képek. Kivetítőről az író életével kapcsolatos adatokat, riportot, és az MTV által ritkán sugárzott filmrészleteket láthatnak.”
Helyszín : Pannónia Kulturális Központ és Könyvtár – könyvtára (Városház tér 4.)
A kiállítás megtekinthető augusztus 14-ig, az intézmény nyitva tartási idejében

forrás: balaton.vehir.hu , mora.hu