Vasárnapi matinék a Városmajorban

szabadterA vasárnap a családé. Árnyas fák között igen színes és változatos matiné műsorral várja a Városmajori Szabadtéri Színpad a családokat szinten minden vasárnap délelőtt. A közkedvelt fővárosi helyszínen klasszikus és kortárs gyermekelőadások is megdobogtatják a gyerkőcök szívét, együtt izgulhatunk kedvenc hőseinkkel, együtt nevethetünk a pórul járt mesehősökön, sőt táncra is perdülhetünk. Cikkünkben a következő két hétvége műsorkínálatáról olvashatnak.

Pallai Mara: Hanyistók, avagy a grófkisasszony és a lápi szörny története

gyerekelőadás a Városmajori Szabadtéri Színpadon

június 29. (vasárnap) 17:00

A Vaskakas Bábszínház előadása

(5 éves kortól, 65 perc)

Valamikor réges-régen, a kapuvári halászok fönt a Hanyban egy gyereket fogtak ki a Király tóból, aki ugyan teljesen meztelen volt, de mégsem fázott, mert testét halpikkelyek fedték. Félig ember volt, félig hal: ujjai között úszóhártya feszült. Főtt ételt nem evett meg, kígyókkal, békákkal táplálkozott. Behozták a kapuvári várba, s mivel nem tudták, hogy meg van-e keresztelve, hát megkeresztelték. A keresztapaságot maga a tiszttartó vállalta. A keresztségben az István nevet kapta, s mert a Hanyban találták, hát elnevezték Hany Istóknak.

Mese a magányról, a kirekesztettségről és a másságról. Meg az elfogadásról. A lápi lény legendája a Városmajori Szabadtéri Színpadon.

Az előadásban részletek hangoznak el Jean-Philippe Rameau Les Indes Galantes című operájából.

Facebook esemény: itt

Carlo Collodi – Litvai Nelli: Pinokkió – A világjáró fabáb története.

pinokkiozenés mesejáték két felvonásban a Városmajori Szabadtéri Színpadon

július 06. (vasárnap) 10:30

A Gózon Gyula Kamaraszínház előadása.

(5 éves kortól, 1 óra 40 perc, egy szünettel)

Pinokkió senkinek nem kell bemutatni. Az  idősödő Gepetto, mivel nincs gyermeke fabábut farag magának, hogy ne maradjon egyedül öregkorára. Ám a fabáb életre kel, kicsit fafejűnek tűnik, játszani akar és csavarogni, szabadon kószálni, nem pedig rögtön iskolapadba ülni. A kalandozás során jó és rossz emberekkel, állatokkal ismerkedik meg, izgalmas és gyakran veszélyes helyzetekbe sodródik. Eleinte nem is tud helyes és helytelen között különbséget tenni, de útja végén magára talál, a „fabáb-szív”  igazi életet ajándékoz neki. Útitársai a kalandozásban: Táltos Tücsök és Pillangó, titkos segítője a Kékhajú Tündér.

„Pinokkió figuráját azt hiszem, nagyon lehet szeretni – hiszen mindannyian vágyunk arra, hogy a saját utunkat járjuk, ne mások döntsék el az életünk folyását  – még akkor se, ha ezen a „saját úton” néha szamarakká válunk. Sokszor észre sem vesszük, mi mindent tanulunk meg útközben: Emberré érünk.” (Czeizel Gábor)

Facebook esemény: itt