Meseposta a Vágtán

gyerekek kézművel foglalkozáson vesznek részt

Meseposta a Vágtán

A gyerekek imádtak postást játszani

Teljes óvodás csoportok is kipróbálták a Mesepostát a Nemzeti Vágtán. A gyerekek pecsételtek, űrlapokat töltöttek ki, és játékpénz segítségével bélyeget, borítékot árultak. A Meseposta a Vágta után a Mammut II. bevásárlóközpontba is megtalálható, ahol várják a szülőket és pedagógusokat egyaránt.

Nagy volt a gyerekzsivaj a Magyar Posta standjánál a Nemzeti Vágtán. Az ifjak csacsit, pónit, borjút, birkát simogathattak, gyékényből paripát készítettek, de a legnépszerűbb a Meseposta volt, ahol kipróbálhatták milyen postásnak lenni.

Amíg a szülők és tanárok megpihentek, a gyerekek kipróbálhatták és gyakorolták a postásmesterséget. Bélyegeztek, játékpénzen adtak-vettek, űrlapokat szignáltak. A program nem titkolt célja volt, hogy a gyerekek körében ismét népszerű legyen a levélírás, bélyeggyűjtés.

Akik lemaradtak a Nemzeti Vágtán a Mesepostáról, azoknak sem kell aggódnia, mert a Mamut II. bevásárlóközpont III. emeletén egész évben megtalálható. Itt várják a szülőket, tanárokat, és mindenekelőtt a gyerekeket. Amíg a kísérők kényelmesen hátradőlve olvasgathatnak, információt gyűjthetnek a bélyegek ezerszínű világáról, addig a gyerkőcök szórakoztató módon ismerik meg a posta világát.

A Meseposta helyszínül szolgálhat olyan rendezvényeknek is, mint az Anyák napja, a Mikulás, vagy Karácsony ünnepe. A rendszeres klubok, bélyegszakkörök ingyenes foglalkozásain a gyerekek a bélyegek világán keresztül a művészetről, sportról, történelemről, állatokról, növényekről is rengeteget tanulnak. Nem csoda, hogy jónéhány gyermek azt mondta a látogatás után: ő bizony postás szeretne lenni.

Sok zenével, új Ringató könyvvel, baba-mama okossággal, vásári vigassággal, sok ezer mosollyal, tánccal és zenével várunk mindenkit szeretettel!