Vidám Doboz Napok a Budapesti Állatkertben

Vidám doboz napok plakát

Vidám Doboz Napok a Budapesti Állatkertben

Gyűjts össze 10 italos kartont és ingyen léphetsz be az állatkertbe szeptemebr 8-9-én! – programajánló

Idén is megrendezésre kerül az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülésés a Fővárosi Állat- és Növénykert közös akciója 2012. szeptember 8-9-én!

Egy átlagos ember ökológiai lábnyoma 2,8 globális hektár, ami annyit jelent, hogy a Föld 7 milliárd lakójának másfélszer ekkora bolygóra lenne szüksége jelenlegi életvitelének fenntartására.

A pazarlás óriási! Csak idén már 9 hónap alatt felhasználtuk azokat az erőforrásokat, amelyek egy teljes évre állnának rendelkezésünkre. Ennek a trendnek a mérsékléséhez járul hozzá az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ) és a Budapesti Állatkert „Vidám Doboz Napok” elnevezésű akciója, amelynek keretében azok a gyermekek, akik 10 darab szelektíven gyűjtött, egyliteres italos kartondobozt hoznak az Állatkert főbejáratához szeptember 8-án és 9-én, cserébe díjmentesen léphetnek be ezeken a napokon.

A „Vidám Doboz Napok” akciót immár negyedik alkalommal rendezi meg az IKSZ és a Budapesti Állatkert. A kezdeményezés célja: felhívni a figyelmet arra, hogy az italos kartondobozok újrahasznosíthatók és szelektív gyűjtésükkel fák kivágását előzhetjük meg, mivel a dobozok alapanyaga 75%-ban jó minőségű és akár 7-8 alkalommal is újrahasznosítható papírt tartalmaz.