A Móra Kiadói Csoport újdonságai a XIV. Könyvfesztiválon

kerekito-allatos-jatektarA Móra Könyvkiadó számos újdonsággal jelenik meg a Millenárison megrendezésre kerülő XIV. Könyvfesztiválon április 24-27- e között. A Móra Kiadói Csoport /Móra – Csimota – Cerkabella/ papírszínház meséléssel, kézműves foglalkoztatóval, interaktív gyerek programokkal és dedikálással jelenik meg az eseményen. A fesztiválon Lackfi Jánossal, Vekerdy Tamással és nem utolsó sorban Menyhért Annával is találkozunk a Kiadó standjánál, a Szerzők kontra illusztrátorok című kerekasztal beszélgetésre a Márai teremben kerül sor, míg a Kiadó meglepetésvendégével,  a Tesz-Vesz sorozat kapcsán közismert Richard Huck Scarry-al Réz András beszélget majd.  Részletes program itt olvasható.

A fesztiválra jelenő könyvek közül kiemelnénk kettőt:

J. Kovács Judit  : Kerekítő – Állatos játéktár babáknak  és óvodásoknak CD melléklettel

Nagyanyóink, nagyapóink ezredéveken keresztül dédelgették csemetéiket az elődeiktől öröklött mondókákkal, hangutánzókkal, dalokkal, játékokkal. Nemzedékről nemzedékre szálltak — változtak, és csodálatos módon ugyanazok maradtak —, mosolyt csaltak a babák arcára, ahonnan az átköltözött mindjárt a szüleik szeme sarkába. A nevetésnek ősidők óta kitapsott útvonala ez, egyetlen mosoly sem tévedt még el rajta soha. – Fábián Éva népzene-pedagógus

Kapcsolódó Könyvfesztivál program:

ápr. 27., vasárnap, 10.00–10.30–Gyereksarok
Kerekítő Állatos Játéktár babáknak és óvodásoknak című könyvbemutatója. Állatnéző kirándulás mondókák és dalok szárnyán J. Kovács Judit Kerekítő baba-mama foglalkozásvezetővel.

tengerimalacom-tortenete1Menyhért Anna: Tengerimalacom története
(Már tudok olvasni sorozat)

Apa megint köhög és tüsszög. Mit csinálhat? Rakosgat valamit, söpör, és megint tüsszög. Először a kisfiú nem is tudja, miért ijed meg ettől, csak azt érzi, hogy összeszorul a torka, kiszárad a szája. Aztán rájön, Gömbinek el kell költöznie. Nem lesz többé tengerimalaca. Apa allergiás rá.

Kapcsolódó Könyvfesztivál program:

Az írónővel április 27-én, vasárnap délután 16 órai kezdettel találkozhatnak az érdeklődők a gyereksarokban, ahol könyvbemutatóval egybekötött közös mesélésre kerül sor.