Mozgás, sport, játék – meghatározó családi és társasélmények

család, sportoló

Mozgás, sport, játék – meghatározó családi és társasélmények

A Tesco Üzletsor edukációs roadshow nyíregyházi vendége Nagy Tímea, kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, háromgyerekes édesanya lesz, akivel a sport általi nevelésről, a mozgás szerepéről és a családi élményekről beszélgetünk majd november 3-án. A kerekasztal-beszélgetés vendége lesz még Fülöp Bea pedagógus és Kisari Károly, a Rejtett Kincsek Down Egyesület alapítója, Gránit Oroszán-díjas édesapa. Édesapák és édesanyák beszélnek családi szerepeikről, megváltozott élethelyzetekről és arról, hogy miként keretezheti át mindennapjainkat a felelős szülőség.

A Felelős Szülők Iskolája által szervezett programon pedagógusok, gyógypedagógusok, fejlesztők igyekeznek válaszolni a közönség kérdéseire, illetve 10 órától 14 óráig játszó-fejlesztősarokkal várják a gyerekeket is az áruházban.

Mit adhat egy sportolói múlt egy édesanyának? Miben áll másként a gyerekek neveléséhez egy olimpiai bajnok? Mit jelent a sport általi nevelés a családban vagy a nagybetűs életben? Ilyen és hasonló kérdésekről fogunk beszélgetni a színpadon. Nagy Tímea olimpiai bajnokunk egy igen régi, de nagyon kedves interjújából idéznénk:

MN: A gyerekeid hogy kezelik, hogy a mami olimpiai bajnok?

• NT: Nem szeretném, ha az eredményességem bármilyen személyiségtorzuláshoz vezetne náluk. Amikor Csenge elsős volt, egyszer csak azt láttam, hogy megfogott egy stósz aláíratott fényképet, és vitte be a suliba. Kérdeztem, mit csinál velük. “Osztogatom.” Osztogatod? Minek? Ez nem így megy. De mondja, hogy ő büszke rám. És akkor elmagyaráztam neki, hogy a Kriszti anyukája nagyon jól főz, a mama meg nem tud főzni. A Zoli anyukája betegeket gyógyít, ami sokkal nagyobb dolog annál, amit a mama csinál. És akkor ezt megértette, és most, amikor a torinói vb után a férjem vitte iskolába, azt mondta, tudom, papa, nem mondjuk senkinek, hogy a mami megnyerte a vb-t, mert a Kriszta anyukája sokkal jobb babgulyást tud főzni, mint a mami, és az sokkal nagyobb dolog. (magyarnarancs.hu)

A színpadi beszélgetésben Nagy Tímea mellett Fülöp Bea, a Felelős Szülők iskolája szakértője is részt vesz, aki jómaga is vívó kamaszt nevel, hétről hétre versenyre készíti fel, de nem mellesleg több száz gyereket oktat nap, mint nap az iskolában is.

Az esemény helyi, nyíregyházi szakmai partnere a Rejtett Kincsek Down Egyesület, melyet Kisari Károly hozott létre gyermeke születése okán, és amely mára két fejlesztőközponttal is rendelkezik, Nyíregyházán és Budapesten Csodavár – inkluzív fejlesztő központ és játszóház – néven. Itt olyan gyerekeknek igyekeznek segíteni, akik az átlagostól eltérő adottságokkal, esetleg hátránnyal jönnek a világra. Közösséget és fejlesztést biztosítanak számukra és egész családjuk számára. Számtalan országos érzékenyítő programot valósítottak már meg, mely mindannyiunk javára szolgált.

Ők az esemény teljes ideje alatt várják az érdeklődőket a helyszínen gyógypedagógus kollégájuk tanácsadásával együtt.

Az esemény moderátora, Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője.

Minden érdeklődő szülőt, nagyszülőt és gyermeket is szeretettel várunk a vasárnapi eseményen a Tesco Üzletsoron, Nyíregyházán.