Kinizsi Napok – reneszánszkori várjátékok, családi vetélkedők, SÜSÜ és Ghymes koncert

kinizsi

Ki ne ismerné a bátor és erős Kinizsi nevét? Mátyás király korában a Balaton felvidéki Nagyvázsonyban található vár kapitánya Kinizsi Pál volt. A történelem ezen időszakát idézik meg Nagyvázsonyban, augusztus 1. és 3. a Kinizsi Napok keretében, ahol korabeli játszópark, várbéli halas finomságok, solymász bemutató és maga Süsü, a sárkány is várja a látogatókat egy varázslatos időutazásra a várba.

Korabeli játszópark, szalmavár, solymász bemutató, pónizás és még sok érdekes program várja a kicsiket és nagyokat 3 napon át. Lehetőség nyílik korabeli fegyverek kipróbálására is. Naponta több alkalommal reneszánszkori várjátékokat is megtekinthetnek az ide látogatók. A várlátogatókat Süsü és barátai szórakoztatják majd.

susuAugusztus 1-én a Felelős Szülők Iskolája családi és gyermekjátszóháza is Nagyvázsonyban vendégeskedik, ahol Móra olvasósarokban a Kisvakond és barátai, míg a Piatnik logikai és fejlesztőházában 3 dimenziós puzzle feladatok, vizisárkány és fejtörők szórakoztatják a közönséget. Az ügyesek színezőkkel, kézműves feladatokkal foglalatoskodhatnak majd. Az ajándékokról mi gondoskodunk.

A programok egy része ingyenesen látogatható.

A második nap, 2-án este a Ghymes ad koncertet a páratlan környezetben, a belépő 2000 forint.

Információ: www.kinizsivar.hu