Kaláka – Ragyog a mindenség – jubileumi koncert MÜPÁ-ban

2014. október 31. 16 órától, MÜPA, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

kalakamupaA Kaláka történetétől elválaszthatatlanok gyereklemezei és gyerekeknek szóló koncertjei. Az együttes első gyereklemeze, A Pelikán 1985-ben jelent meg – és lett a Kaláka első aranylemeze -, majd Az én szívemben boldogok a tárgyak, a Bőrönd Ödön, az Ukulele, a Madáretető és a Nálatok laknak-e állatok? következett. Megannyi klasszikus. Ami pedig koncertjeiket illeti, azok rendkívüli sikerének titka nemcsak a ragyogó dalokban rejlik, hanem abban is, ahogy a gyerekeket bevonják az előadásokba. Az együttes tagjai egykor valamennyien a Lorántffy Zsuzsanna Ének-zenei Általános Iskolába jártak, így a Kodály-módszer tudatos alkalmazóivá váltak.

Legújabb gyermeklemezük, a Ragyog a mindenség számait a kortárs erdélyi irodalom huszonnégy költőjének egy-egy gyerekverse alkotja. Az együttes valamennyi tagja hat-hat dalt jegyez a korongon. Ezeket játsszák a koncerten is, de persze nem feledkeznek meg korábbi gyerekslágereikről sem.

Rendező: Művészetek Palotája

Jegyinformáció: itt