Családoknak ingyenes múzeumi belépési lehetőség az állandó kiállításokra

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu, szuloklapja.hu
Fotók: Wikipedia

Nemcsak a közelgő, Kulturális Örökség Napjain – szeptember 20-21-én – van mód országunk épített örökségének megismerésére, érdekes és változatos múzeumi programokon való részvételre, hanem az év bármely szakában számos lehetőség kínálkozik a családok számára, hogy megtekintsék az adott múzeum állandó kiállítását. Mindig a múzeum határozza meg, hogy a hónap melyik hétvégéje legyen a családoké. Ekkor az állandó kiállításokra legfeljebb ketten ingyen bemehettek, ha legalább két 18 éven aluli gyerekkel érkeztek.

Ugyanez igaz az összes nemzeti ünnepekre is: március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án is ingyen várják a múzeumok a családokat.

A cikkben felsoroljuk a legnépszerűbb múzeumok ingyenes hétvégéit.

Minden hónap első hétvégéjén

Magyar Földrajzi Múzeum

Minden hónap 3. szombatján

Iparművészeti Múzeum
Magyar Nemzeti Múzeum
Nagytétényi Kastélymúzeum
Nemzeti Galéria
Szépművészeti Múzeum

Minden hónap utolsó szombatján

Budapest Történeti Múzeum

Minden hónap 1. vasárnapján

Néprajzi Múzeum
Természettudományi Múzeum

Minden hónap utolsó vasárnapján:

Hadtörténeti Múzeum
Közlekedési Múzeum
Ludwig Múzeum

Az ingyenesség sajnos csak az állandó kiállításokra vonatkozik. Tartalmas időtöltést kívánunk!