A KRUMLI ünnepe Nagyvázsonyban

Szeptember 20-21-én kerül megrendezésre Nagyvázsonyban a Krumpli Fesztivál.

kicsit-merges-a-krumplim-vicces-kepekA Nemzeti Kulturális Alap által is támogatott Nemzetünk ízei a vár árnyékában programsorozat őszi “állomása” a krumpli. Nem titkolt szándékunk, hogy teret adjunk elő és utó szezonban is a családi programoknak. Két napon át a Kinizsi vár csodálatos környezetében várunk kicsiket és nagyokat. Programjaink nagy része ingyenes.

A két nap alatt a szokás szerint 11, 13, 15 órai kezdettel kezdődnek a várjátékok, gyermek előadások, solymászbemutató, pónizási lehetőség, zenei produkció, krumpliból készült ételek, korabeli fegyverek kipróbálhatóak, kovácsbemutató, fazekas bemutató, és jól bevált szalmavár, krumpli fajtabemutató kóstolóval egybekötve és még sok érdekesség.

Mindenkit szeretettel vár Mekler Norbert, a Kinizsi vár várkapitánya.